Optinė koherentinė tomografija (OCT) yra modernus diagnostikos tyrimas, kuris padeda gydytojams oftalmologams matyti akies vidines struktūras. Šis neinvazinis tyrimas yra gana paprastas ir neturi jokių skausmingų pojūčių, todėl yra saugus ir patogus.

Gydytojai oftalmologai, tirdami akių dugną oftalmoskopu, mato tik tinklainės paviršių, o su CT aparatu galima pamatyti visus tinklainės sluoksnius. Optinės koherentinės tomografijos (OCT) tyrimo metu naudojami infraraudonųjų spindulių bangų signalai, kurie sukuria detalų 2D ar 3D vaizdą akies vidinėms struktūroms, tokioms kaip tinklainė, nervų sistema, geltonoji dėmė ir ragena (cornea). Tai padeda gydytojams oftalmologams nustatyti akies ligas, tokias kaip makulinė degeneracija, glaukoma, diabetinė retinopatija ir kitas akių ligas.

Optinė koherentinė tomografija yra ypač svarbi ankstyvose ligų stadijose, kai simptomų gali dar nebūti, ir šis tyrimas padeda gydytojams oftalmologams greitai diagnozuoti ligą ir pradėti gydymą, kad būtų išvengta rimtesnių padarinių.

Kokios yra šio tyrimo indikacijos?

Optinės koherentinės tomografijos tyrimas tinkamas:

 • pacientams, sergantiems oftalmologine hipertenzija (padidėjęs akispūdis);
 • ankstyvai glaukomos diagnozei nustatyti;
 • amžinės geltonosios dėmės degeneracijos nustatymui, diferenciavimui ir kontrolei;
 • visiems pacientams, kurių regėjimą sudėtinga koreguoti akiniais ar lęšiais;
 • pacientams, kuriems yra didelis toliaregystės ar trumparegystės laipsnis (pvz., esant trumparegystei, didesnei nei -6 D, labai dažnai išryškėja specifiniai regos nervo ir tinklainės požymiai);
 • pacientams, sergantiems ambliopija, siekiant išsiaiškinti apsigimimų (tinklainės, choroidinio ar regos nervo) struktūrą ir apimtį, numatyti gydymo rezultatus ir reabilitacijos galimybes;
 • visiems pacientams, kuriems yra regos nervo ir tinklainės pakitimai, ypač senyvo amžiaus pacientams;
 • atlikti apžiūrą, net kai akies optinė aplinka iš dalies aptemusi (pavyzdžiui, su prasidedančia katarakta);
 • diagnozuoti ligas ankstyvoje stadijoje ir laiku pradėti gydymą.

tomografasKaip atliekamas optinės koherentinės tomografijos (OCT)?

Tyrimas yra neskausmingas ir nesukelia jokio diskomforto arba kitų simptomų pacientams. Tyrimo metu atsisėdus prie aparato tiesiog reikia žiūrėti į fiksacijos objektą – pvz. kryželį.  Visas tyrimas trunka apie 5-10 minučių, o rezultatai yra gaunami nedelsiant.

BIOFIRST klinikoje šis tyrimas yra atliekamas optiniu koherentiniu tomografu 3D OCT-1 Maestro 2, su integruota spalvota akių dugno kamera. Aukštos raiškos vaizdavimo ir matavimo prietaisas, skirtas apžiūrėti ir matuoti užpakalines ir priekines okuliarines struktūras, įskaitant tinklainę, tinklainės sluoksnius, geltonąją dėmę, optinį nervą ir rageną (cornea). Prietaisas taip pat gali įvertinti kraujagyslių būklę ir matyti vaizdus, kuriuose matoma kraujagyslių tinklo struktūra akies viduje.

Ar reikia specialaus pasiruošimo optinės koharentinės tomogrofijos tyrimui?

Specialaus pasiruošimo prieš šį optinės koharentinės tomografijos tyrimą nereikia.

Ar optinės koharentinės tomogografijos (OCT) tyrimas yra skausmingas? Ar sukelia diskomfortą?

Tyrimas yra neskausmingas ir papildomo diskomforto nesukelia. Retais atvejais tyrimo atlikimui gali būti reikalinga išplėsti vyzdžius.

Kada šio tyrimo atlikto negalima? (Kontraindikacijos)

Kontraindikacijos šiam optinės koharentinės tomografijos tyrimui yra labai retos. Tačiau, jei pacientas turi akių pažeidimų, pvz., sunkią kataraktą, kurie gali trukdyti šviesos bangoms perėjimui per akies audinius, tyrimo rezultatai gali būti netikslūs.

 

 "BIOFIRST" klinikoje dirbančių gydytojų oftalmologų sąrašą rasite čia.

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu
 • Optinė koherentinė tomografija (OCT)

  59 €

Šiame kainoraštyje nurodytos kainos yra informacinio pobūdžio.
Klinika pasilieka teisę be atskiro įspėjimo keisti paslaugų kainas, teikti naujas paslaugas arba nebeteikti kai kurių paslaugų.