Daugelis žmonių įpranta ignoruoti klausos sutrikimo požymius ir būna sukrėsti, kai pagaliau suvokia, kad turi klausos problemų. Jei pastebite, kad dažnai prašote pašnekovų, kad pakartotų tai, ką pasakė, sunkiai girdite triukšmingose vietose arba norisi didinti televizoriaus ar telefono garsumą - tikriausiai turite klausos praradimo problemų.
Klausos tyrimas audiometrija – tai diagnostinis tyrimas, kurio metu matuojamas asmens gebėjimas girdėti įvairaus dažnio ir garsumo garsus. Tyrimo metu reikia dėvėti ausines ir reaguoti į skirtingus garsus, leidžiamus per ausines. Tyrimo tikslas yra nustatyti paciento klausos jautrumo laipsnį, įvertinti klausos sutrikimo tipą, pobūdį ir laipsnį.
Kaip atliekamas klausos tyrimas audiometrija?
Klausos jautrumas tikrinamas oriniu laidumu - pacientui uždedamos ausinės ant ausų, ir po to kauliniu laidumu, kai ausinės uždedamos užausio srityje, uždėjus kaulinį daviklį. Tyrimo metu naudojami įvairaus intensyvumo garsai - tonai visame dažnių diapazone nuo žemų iki aukštų (250 Hz-8000 Hz). Išgirdus garsą, net ir labai silpną reikia spustelti rankoje laikomą mygtuką. Gauti atsakai yra specialiais ženklais pažymimi grafike - audiogramoje.
Pasiruošimas klausos tyrimui:
Tyrimas paprastai trunka apie 20–30 minučių, o rezultatai paprastai pateikiami iškart. Audometrija yra visiškai neskausminga ir neturi jokių šalutinių poveikių.
Audiometrijos tyrimas yra neinvazinis, tad nereikia jokio specialaus pasiruošimo, nesukelia jokio diskomforto. Biofirst klinikoje klausos tyrimas yra atliekamas AD629 audiometru, kuris skirtas visų grupių pacientams neatsižvelgiant į klausos lygį, amžių ir sveikatos būklę.
"BIOFIRST" klinikoje dirbančių gydytojų otorinolaringologų sąrašą rasite čia.