keloidinis randasKeloidinis randas yra neadekvati odos reakcija į traumą. Keloidinis randas gali būti iškilęs, rausvas, raudonas, odos spalvos arba tamsesnis už aplinkinę odą.

Jie gali išsivystyti po labai nedidelio odos pažeidimo, pavyzdžiui, aknės tipo bėrimo vietoje ar auskarų vėrimo, ir išplisti už pradinės odos pažeidimo vietos.

Uždegimo ir epitelizacijos stadijoje formuojasi granuliacinis audinys, sukimba žaizdos kraštai. Jauno rando stadijoje iš kolageno ir elastinių skaidulų toliau formuojasi granuliacinis audinys. Brandaus rando susidarymo stadijoje elastino ir kolageno skaidulos suauga tam tikra kryptimi, randinis audinys kietėja ir blykšta. Iki metų laiko randas baigia bręsti ir sukietėja.

Keloidai gali būti daug didesni nei pradinė žaizda. Jie dažniausiai formuojasi ant krūtinės, pečių, ausų spenelių ir skruostų. Tačiau keloidai gali paveikti bet kurią kūno dalį.

Nors keloidai nekenkia jūsų sveikatai, jie gali sukelti kosmetinių problemų. Jie nėra užkrečiami ar vėžiniai.

Kaip tai pasireiškia?

Keloidiniai randai formuojasi lėtai ir paprastai yra:

 • Ryškiai iškilę virš odos;
 • Lygaus, blizgaus paviršio;
 • Tamsiai raudoni, melsvi ar violetinio atspalvio;
 • Kieti;
 • Tolygiai apibrėžtais kraštais.

Keloidiniai randai paprastai yra neskausmingi, tačiau kai kurie (dažniausiai susidarymo metu) gali sukelti:

 • Skausmą;
 • Niežulį;
 • Deginimo jausmą;
 • Trukdyti judėjimui, jei yra ant sąnario.

Keloidiniai randai dažniau pasitaiko tamsios odos žmonėms ir manoma, kad jie gali būti paveldimi. Jaunesniems žmonėms nuo 10 iki 30 metų yra didesnė tikimybė atsirasti keloidiniams randams.

Kaip tai gydoma?

Visiškai apsisaugoti nuo keloidinių randų nėra įmanoma, todėl reikėtų vengti bet kokių tyčinių įpjovimų ar įtrūkimų odoje, pavyzdžiui, tatuiruočių ar auskarų vėrimo, įskaitant ausų spenelius. Po žaizdos sugijimo profilaktikai naudojami tepalai.

Gydymui gali būti paskirta silikoniniai geliai, krioterapija, lazerinė chirurgija, kortikosteroidų injekcijos.

BIOFIRST klinikoje dirba profesionalūs dermatovenerologai, kurie pakonsultuos dėl keloidinių randų, paskirs tinkamą profilaktiką ar nukreips tolesniam gydymui.


Dermatovenerologų gydytojų sąrašą rasite čia.


Kitos klinikoje atliekamos paslaugos:

Randų šalinimas ir gydymas

Dermatoskopija

Odos darinių šalinimas chirurginiu būdu

 

 

 

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu


  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/binika/domains/bioklinika.lt/public_html/wp-content/themes/bioklinika/single-ligos.php on line 23