Sklerozuojanti ir atrofinė kerpligė yra odą ir gleivines pažeidžianti liga, pasireiškianti moters lytinių organų pažeidimu. Šios ligos priežastinis mechanizmas nėra aiškus. Manoma, kad yra sąsaja su hormoniniais pokyčiais, imuniteto pokyčiais, traumomis arba paveldimumu. Ši liga neturi aiškaus amžiaus cenzo. Ji gali paveikti tiek jaunas, bręstančias merginas, tiek ir vyresnio amžiaus moteris. 

Lichensklerozė pasireiškia stipriu niežuliu mažųjų lytinių lūpų / išangės srityje. Dažniausiai niežulys kamuoja naktį. Lytiniai santykiai tampa skausmingais, neretai su laiku moteris jų visai atsisako. Mažosios lytinės lūpos išplonėja, tampa baltos spalvos, įtrūksta, kraujuoja. Lytinis plyšys susiaurėja, vėliau mažosios ir didžiosios lytinės lūpos gali pilnai suaugti. 

Makšties diskomfortą sukeliančių ligų gali būti daugybė, todėl lichensklerozės diagnostikai reikalinga moters lytinių organų biopsija.

Deja, ilgą laiką moterims, kenčiančioms nuo lichensklerozės, pagalba buvo gana ribota. Skiriami hormoniniai tepalai pasižymi laikinu veiksmingumu, kuris su laiku silpnėja. Kitas būdas - operacinis gydymas, kuris taip pat yra sudėtingas, drastiškas ir ne visada veiksmingas. Šiai dienai vienas inovatyviausių lichensklerozės gydymo metodų - PRP injekcijos. Tai saugi ir veiksminga procedūra, kurios metu imamas moters kraujas, specialioje sistemoje centrifuguojamas ir tokiu būdu išgaunama trombocitais praturtintas produktas, kuris vėliau sumaišoma su hialurono rūgštimi. Šis mišinys suleidžiamas į problemines vietas ir gydymo pasekoje veiksmingai regeneruoja oda bei pogleivis. Lytinės lūpos bei makštis vėl tampa elastingomis, todėl moteris nustoja jausti diskomfortą ir gali mėgautis pilnaverčiu gyvenimu.

Plačiau apie PRP injekcijos ginekologinėms būklėms, skaitykite čia.

Visą "BIOFIRST" klinikoje dirbančių gydytojų akušerių-ginekologių sąrašą rasite čia.

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/binika/domains/bioklinika.lt/public_html/wp-content/themes/bioklinika/single-ligos.php on line 23