Nagų grybelis arba onichomikozė – tai nagų plokštelės pažeidimas, sukeltas grybelio infekcijos.

Sergant nagų grybeliu, pirmiausia gali pradėti tik niežėti kojų tarpupirščius, o pėdose atsirasti smulkių pleiskanų. Šiek tiek vėliau nagai pasidaro nebe skaidrūs, praranda blizgesį, galai pasidaro trupantys, gali būti atšokę nuo plokštelės. Pastebint šiuos simptomus, bet jų negydant, vėliau nagas pagelsta, tampa nelygus, sustorėjęs, gruoblėtas. Iš pradžių gali būti pažeidžiamas tik vieno piršto nagas, vėliau nagų grybelis plinta ir į kitus nagus. O štai jei infekcija pateko giliai po nagu, ten esanti oda pastebimai praranda jai įprastą spalvą, įvyksta aiškiai pastebima nago deformacija.

Dažniausiai nagų grybeliu užsikrečiama viešosiose pirtyse, baseinuose, naudojantis bendra avalyne (boulingo bateliai, čiuožyklos), taip pat paplūdimiuose. Padidėjęs kojų prakaitavimas, rankų ir kojų pirštų kraujotakos sutrikimai, guminės avalynės dėvėjimas, pažeidimai atliekant manikiūrą ar pedikiūrą, pernelyg dažnas kontaktas su vandeniu ir agresyviomis valomosiomis priemonėmis taip pat skatina šios ligos atsiradimą. Antsvoris ir nusilpęs, išsekintas imunitetas taip pat yra veiksniai, padedantys plisti grybelinei infekcijai.

Nagų grybelis gali būti gydomas vietiniais priešgrybeliniais vaistais, tačiau tai gali būti mažai efektyvu, todėl dažnai šis gydymo metodas taikomas kartu su geriamaisiais vaistais.

Chirurginis nago plokštelės šalinimas yra tik išskirtinai sunkiais ligos atvejais taikomas gydymo metodas. Pati procedūra yra skausminga, o gijimas lėtas.

Geriamieji vaistai gali būti toksiški kepenims ir inkstams, taip pat gali sąveikauti su kitais geriamais vaistais.

Nagų grybelio gydymas lazeriu yra modernus, progresyvus ir medikamentinio gydymo poreikį mažinantis nagų grybelio gydymo metodas. Procedūros metu, nagas yra veikiamas lazerio spindulių, kurie įkaitina grybelio pažeistas dalis ir dėl karščio po truputį žūsta ligos sukėlėjai. Kadangi grybelis yra linkęs plisti, lazeriu visada yra veikiami visi nagai (net jeigu plika akimi infekcijos kituose naguose nesimato). Rekomenduojama atlikti 3 procedūras kas 30 dienų, o esant labai pažeistiems nagams – 4-5 ar net ilgesnį gydymo kursą. Po to beliks palaukti, kol ataugs visiškai sveikas nagas. Kojų nagai paprastai nuauga per pusmetį, o rankų – per 3-4 mėnesius.

 


Gydytojų dermatovenerologų sąrašą rasite čia.

Daugiau informacijos apie klinikoje atliekamas nagų grybelio gydymo paslaugas bei kainas:

Nagų grybelio gydymas lazeriu

 


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/binika/domains/bioklinika.lt/public_html/wp-content/themes/bioklinika/single-ligos.php on line 23