Poūmis tiroiditas – tai skydliaukės uždegimas. Skydliaukė būna padidėjusi, kieta ir itin skausminga.

Pagrindiniai poūmio tiroidito simptomai:

  • limfmazgių padidėjimas;

  • kaklo skausmas;

  • intensyvus širdies plakimas;

  • karščiavimas;

  • bendras silpnumas.

Poūmio tiroidito atsiradimo priežastis nėra aiški, tačiau manoma, kad jį sukelia virusinė infekcija, nes dažniausiai šia liga susergama po viršutinių kvėpavimo takų infekcijos. Tiroiditas trunka apie 6 savaites, bet gali užsitęsti ir ilgiau, jo metu skydliaukės funkcijos suaktyvėjimą seka jos nepakankamumas, tačiau gali jos veikla ir nesutrikti.

Kilus įtarimui dėl tiroidito, tiriami uždegiminiai rodikliai - būna padidėjęs eritrocitų nusėdimo greitis (ENG). Visada atliekamas ultragarsinis skydliaukės tyrimas, kartais scintigrama. Hormoniniai pakitimai būdingi tam tikrai ligos stadijai.

BIOFIRST klinikoje ultragarsiniai tyrimai atliekami išskirtinės kokybės itin tikslia, naujausia, pasaulinio lygio įranga.
Taip pat klinikoje atliekama skydliaukės ligų kraujo tyrimo programa, kuri padeda itin tiksliai nustatyti skydliaukės funkciją, pažeidimus.


"Biofirst" klinikoje skydliaukės ligų tyrimo programa atliekama ne tik profilaktiškai, ištiriant du pagrindinius hormonus, bet ir detaliai, kuri ištiria 5 svarbiausių skydliaukės funkciją parodančių hormonų ir baltymų.
Daugiau informacijos apie klinikoje atliekamą skydliaukės ligų tyrimo programą bei kainas, rasite čia.
Gydytojų endokrinologų sąrašą rasite čia.

Kitos klinikoje gydytojų edokrinologų atliekamos paslaugos:
Ultragarsiniai tyrimai

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/binika/domains/bioklinika.lt/public_html/wp-content/themes/bioklinika/single-ligos.php on line 23