Šlapimo nelaikymas - nevalingas ir nekontroliuojamas šlapimo nelaikymas bei jo išsiskyrimas ne laiku ir ne vietoje sukelia tiek fizinį, tiek psichologinį diskomfortą. Svarbiausia šlapimo nelaikymo priežastis yra dėl amžiaus susilpnėjęs lytinių ir šlapimo takų audinių tonusas. Šlapimo nelaikymo problema dažnai paūmėja  po gimdymo, menopauzės metu ar esant antsvoriui. Šlapimo nelaikymas skiriamas į:

  • Stresinis/Įtampos – pasireiškia nedideliu kiekiu šlapimo pratekėjimu čiaudint, kosint, kažką sunkiai keliant ar netgi juokiantis.

  • Dirglioji šlapimo pūslė – pasireiškia staigiu ir dažnu noru šlapintis. Simptomai gali būti ir mišrūs.

  • Mišrus.

Gyvenimo kokybei kenkiančią problemą būtina kuo greičiau gydyti, o mokslas siūlo vis modernesnių priemonių šiai problemai spręsti. Anksčiau galėjome rinktis tik chirurgines operacijas, tačiau šios didino komplikacijų riziką, o sveikimo laikotarpis po jų – ilgas ir skausmingas. Dabar šią problemą galime gydyti pasitelkę naujausias technologijas - lazerinę ginekologiją ir PRP injekcijas. Svarbu paminėti, kad į šlapimo nelaikymo gydymą, ginekologai pataria žiūrėti kompleksiškai. Todėl dažnai, kartu su gydytojo paskirtu gydymu rekomenduojama atlikti Kėgelio pratimus bei treniruoti šlapimo pūslę, ilginant tarpus tarp šlapinimųsi, pradedant nuo 2 val. ir palaipsniui pereinant iki 3 val.

Gydant šlapimo nelaikymą lazeriu, makšties vidus lazerio spinduliu yra veikiamas 360 laipsnių kampu, nereikalingas nuskausminimas ar nejautra. Po procedūrų kurso (2-4 kartai, kartojami kas mėnesį; priklausomai nuo patologijos sudėtingumo), atgaunama natūrali vaginalinė drėgmė, sustiprėja raumenų tonusas. Drastiškai sumažėja ar visiškai išnyksta šlapimo nelaikymas, pamažu dingsta sausumo, perštėjimo, niežulio jausmas.

Specialaus pasiruošimo procedūrai - nereikia, tačiau prieš procedūrą, būtina pasikonsultuoti su gydytoja akušere-ginekologe.

PRP injekcijos, tai paciento kraujo atskirto produkto injekcijos į problemines vietas. Atitinkamai paruoštos ir sumaišytos su hialurono rūgštimi, jos tinka šlapimo nelaikymo, skausmingo šlapinimosi, lėtinės šlapimų takų infekcijos ir kitų ginekologinių būklių gydymui. Skirtingai nuo kitų gydymo metodų, esant šlapimo nelaikymui, taikoma speciali PRP leidimo technika į makšties priekinę sienelę. Norimas efektas priklauso nuo individualių organizmo savybių. Paprastai procedūrą rekomenduojama kartoti kas 3 - 6 mėnesius. Norint pasiekti ilgalaikį efektą, rekomenduojama atlikti 2 procedūras 1 mėnesio intervale.


Daugiau informacijos apie šlapimo nelaikymo gydymą bei kainas rasite čia.
Gydytojų akušerių-ginekologų sąrašą rasite čia.

Kitos klinikoje atliekamos paslaugos:
Lazerinė ginekologija
Ultragarsiniai tyrimai
PRP injekcijos ginekologinėms būklėms

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/binika/domains/bioklinika.lt/public_html/wp-content/themes/bioklinika/single-ligos.php on line 23