Svetimkūniai akyse - tai nepageidaujami objektai ir medžiagos, patenkantys iš aplinkos į akis ir sukeliantys mechaninį audinių pažeidimą bei uždegimą. Svetimkūniai gali būti išoriniai, esantys akies paviršiuje: vokuose, junginėje, ragenoje, odenoje, arba intraokuliniai, esantys akies viduje: rainelėje, lęšiuke, stiklakūnyje, tinklainėje. Intraokuliniai svetimkūniai yra susiję su kiauriniais akių sužalojimais ir šalinami operacijos metu.

Svetimkūniai akyje sukelia ašarojimą, skausmą, paraudimą, vokų spazmą. Paviršinius krislus kaip blakstienos, smėlis, smulkūs vabzdžiai pašalinti nesunku, galima akį praplauti dirbtnėmis ašaromis. Esant įstrigusiam krislui, būtina skubi akių ligų gydytojo konsultacija ir svetimkūnio pašalinimas. Paviršiniai krislai šalinami vietinėje lašų nejautroje. Svarbu prisiminti, kad dirbant su metalu, mediena ar kt. medžiagomis būtina dėvėti apsauginius akinius. 

 

 

 


Akių tyrimai atliekami moderniausiu, kombinuotu diagnostiniu įrenginiu „TRK-2P“ (Japonų gamintojas „Topcon“).
Daugiau informacijos apie klinikoje atliekamus akių tyrimus bei paslaugų kainas, rasite čia.
Gydytojų oftalmologų sąrašą rasite čia.

Kitos gydytojų oftalmologų atliekamos paslaugos:
Užkritusių akių vokų pašalinimo operacija;

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/binika/domains/bioklinika.lt/public_html/wp-content/themes/bioklinika/single-ligos.php on line 23