UretritasUretritas – šlaplės (plonas vamzdelis, jungiantis šlapimo pūslę su organizmo išore, pro kurį pašalinamas šlapimas) uždegimas. Uretritas paprastai sukelia skausmą šlapinantis ir padidėjusį norą šlapintis. Uretritas nėra tas pats, kas šlapimo takų infekcija, nors ir gali turėti panašių simptomų.

Pagrindinė uretrito priežastis dažniausiai yra bakterinė infekcija. Uretritu serga įvairaus amžiaus žmonės, tiek vyrai, tiek moterys. Tačiau moterims susirgti yra didesnė tikimybė, kadangi jų šlaplė yra trumpesnė nei vyrų šlaplės (kurios yra varpos ilgio) ir bakterijos lengviau patenka į šlaplę. Pagrindinės bakterijos sukėlėjos – E. coli, lytiniu būdu plintanti chlamidija arba gonorėjos lazdelė, taip pat ligą sukelti gali Herpes simplex  ir citomegalo virusai. Natūraliai genitalijų srityje aptinkamos bakterijos taip pat gali sukelti uretritą, jei jos patenka į šlapimo takus.

Kaip tai pasireiškia?

Pagrindinis uretrito (šlaplės uždegimo) simptomas yra skausmas šlapinantis (dizurija).
Be skausmo jaučiama:
• dažnas ar skubus noras šlapintis;
• sunkumas pradėti šlapintis;
• niežėjimas;
• skausmas ar diskomfortas, kai nesišlapinama.

Kiti ligos simptomai gali būti:
• skausmas sekso metu;
• išskyros iš šlaplės arba makšties;
• vyrams kraujas spermoje arba šlapime.

Kaip tai gydoma?

Pagal pateiktus simptomus įtarus šią ligą diagnozuojant yra atliekama fizinė apžiūra ir šlapimo tyrimai.

Gydymui dažniausiai skiriami antibiotikai. Daugelis bakterijų, sukeliančių uretritą, yra perduodamos lytinio kontakto metu. Dėl šios priežasties saugaus sekso praktika yra svarbi prevencinė priemonė.

BIOFIRST klinikoje dirba profesionalūs gydytojai urologai, kurie pakonsultuos ir padės išspręsti problemas kilusias dėl uretrito, paskirs tinkamą gydymą.


Gydytojų urologų sąrašą rasite čia.


Kitos klinikoje atliekamos paslaugos:

Ultragarsiniai tyrimai

Inkstų funkcijos tyrimų programa

 

 

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/binika/domains/bioklinika.lt/public_html/wp-content/themes/bioklinika/single-ligos.php on line 23