Širdis deguonies prisotintu krauju aprūpina visas mūsų kūno dalis, o atlikti šį darbą jai padeda keturi vožtuvai, kurie atsiveria ir užsiveria su kiekvienu širdies tvinksniu.

Susirgus aortos vožtuvo liga (stenoze) vožtuvai ima kietėti ir storėti, ko pasekoje jiems  tampa sunkiau atsiverti ir užsiverti, todėl apsunksta širdies darbo apkrova. Pakitus vožtuvams, suprastėja žmogaus sveikata, apsunksta kasdienė veikla ir blogėja gyvenimo kokybė.

Biofirst klinikos gydytoja kardiologė, dr. Gintarė Muckienė pabrėžia, kad labai svarbu tikrintis savo širdies sveikatą, nes dažnai aortos stenozė būna besimptomė. Sunkios aortos stenozės simptomai pasireiškia staiga, o dažnai pacientai gali jų iškart neatpažinti, tad nustatyti aortos stenozę galima atlikus  širdies echoskopiją. 

Dažniausi simptomai, kurių nereikėtų ignoruoti, yra:

  • skausmas krūtinėje,
  • galvos svaigimas,
  • nuovargis,
  • dusulys
  • ir nereguliarus širdies ritmas.

Nors šis sveikatos sutrikimas dažniausiai pastebimas 75 metų ar vyresniems žmonėms, labai svarbu tikrintis savo širdies veiklos būklę ir jaunesniame amžiuje.

Pacientams, turintiems širdies veiklos nusiskundimų, svarbu laiku kreiptis į savo šeimos gydytoją ir gavus siuntimą, atlikti išsamų širdies ir kraujagyslių ligų ištyrimą.

Šis tyrimas yra finansuojamas teritorinių ligonių kasų, tad turėdami siuntimą ir iš anksto užpildytą asmens širdies ir kraujagyslių ligų rizikos nustatymo anketą, galite kreiptis į Biofirst kliniką dėl nemokamos širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programos.