Didžiausiame oftalmologų kongrese „WOC 2018“ - med. mokslų dr., gydytojas-oftalmologas Jurgis Trumpaitis

 

Neseniai Barselonoje įvyko pasaulinis oftalmologų kongresas (angl. World Ophthalmology Congress (WOC)). Tai yra seniausias ir didžiausias kongresas tarptautiniu mastu, pradėtas organizuoti nuo  1875 m. (Briuselyje). Iki šiol kongresas yra organizuojamas kas dvejus metus ir vis kitoje pasaulio šalyje. Mūsų klinikos med. mokslų dr., gydytojas-oftalmologas Jurgis Trumpaitis taip pat dalyvavo kongrese: susipažino su  moderniausiomis akių ligų gydymo naujienomis ir parsivežė daugybę įspūdžių į Lietuvą!

 

OFTALMOLOGIJOS NAUJIENOS IR NEPALIESTOS TEMOS

Kongresą rengia Tarptautinė oftalmologų taryba, kuri  vienija daugiau nei 170 viso pasaulio oftalmologų draugijų. Organizacija skleidžia oftalmologijos žinias,  siekia pagerinti regos priežiūros kokybę. Kongreso metu aptariamos ir tokios temos, kurios dažnai lieka nepaliestos nacionalinių ar regioninių suvažiavimų metu (pasaulinė aklumo profilaktika, ilgalaikių strategijų kūrimo iššūkiai ir laimėjimai). Šiais metais  buvo surengta net gi bendra Lietuvos, Latvijos ir Estijos akių gydytojų draugijų sesija. Pastaraisiais metais tiek oftalmologų, tiek neurologų konferencijose akcentuojamas akies ir galvos smegenų panašumas bei aptariami oftalmologiniai pokyčiai, kurie galėtų būti vertinami kaip prognoziniai žymenys.

TARPTAUTIŠKUMAS IR DALYVIAI IŠ VISO PASAULIO

Gydytojas-oftalmologas J. Trumpaitis dalinosi savo įspūdžiais iš renginio, pasakodamas, jog labai džiaugėsi ir buvo sužavėtas galimybe sudalyvauti oftalmologams skirtame renginyje – konferencijoje: „Šis kongresas vyksta kas dveji metai skirtingose pasaulio valstybėse, 2016 metais buvo Meksikoje, o 2020 metais planuojamas Pietų Afrikos Respublikoje. Kongrese dalyvavo daugiau nei 15 tūkstančių dalyvių iš 140 šalių, o renginio metu įvyko daugiau nei 350 mokslinių sesijų.“

NAUDINGOS ŽINIOS IR MODERNI TECHNIKA

Kongreso metu netrūko ir medicininių naujienų oftalmologijos srityje. Pasak gydytojo J. Trumpaičio renginyje buvo pristatyti naujausi medikamentai akių ligų gydymui. Didelį įspūdį paliko naujausios medicininės technikos, instrumentų ir medikamentų paroda, kurioje dalyvavo apie 200 įmonių iš viso pasaulio. „Konferencijos metu susipažinau su naujausiais diagnostikos ir gydymo metodais. Pristatyti naujausi medikamentai akių ligų gydymui. Labai sužavėjo  3 D operacinės technikos pristatymas, kuris padeda tiksliau atlikti mikrochirurgines akių operacijas. Domėjausi kataraktos, glaukomos, amžinės geltonosios dėmės degeneracijos, uždegiminių ir onkologinių akių ligų naujausiais gydymo ir diagnostikos metodais. Akių vokų plastinių ir rekonstrukcinių operacijų technika.“,- pasakojo medicinos mokslų daktaras J. Trumpaitis, kuris įgytas žinias planuoja įprasminti klinikiniame darbe.

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu