Fizioterapija

Dar prieš mūsų erą buvo žinoma, jog įvairūs natūralūs fizikiniai veiksniai gali būti puikūs pagalbininkai gerinant žmogaus sveikatą. Šalti ir karšti kompresai, į pagalbą pasitelkiant gydomuosius augalus, garinimasis karštoje pirtyje peršalus – laiko patikrinti metodai negalavimams gydyti. Mineralinis vanduo, purvas, molis, vaškas, masažai ir gimnastikos metodai – visa tai padėjo pamatą fizinių veiksnių taikymui reabilitacijai ir gydant ligonius. Jau nuo seno gydymui naudoti natūralūs fiziniai veiksniai šiandien papildyti modernia fizioterapijos aparatūra. Ši dviejų komponentų sąjunga – inovatyvios įrangos ir fizinių veiksnių – šiandien vertinama ir plačiai naudojama medicinoje.

 

Kas yra fizioterapija?

Tai natūralių ir dirbtinių fizinių veiksnių naudojimas ligoms ir traumoms gydyti. Fizioterapija dar įvardijama kaip vienas svarbiausių pagalbinių gydymo metodų sergantiems įvairiomis, o ypač lėtinėmis, ligomis. Šis metodas – svarbi kompleksinės terapijos ir medicininės reabilitacijos sudėtinė dalis, kuri sustiprina gydymo efektą, padeda išvengti komplikacijų, greičiau atstato darbingumą ir pagerina gyvenimo kokybę.

 

Kokia fizioterapijos nauda?

Naudojami fizioterapijos metodai leidžia greičiau sumažinti uždegimą, ūminį ir lėtinį skausmą, sustiprinti nusilpusius bei atpalaiduoti spazmuotus raumenis, pagerinti sąnarių veiklą, greitina žaizdų, opų gijimą, širdies, kraujagyslių, virškinamojo trakto, kvėpavimo, kitų sistemų veiklą. Šis gydymo būdas pranašus tuo, kad žmogaus organizmą visuomet veikia atpalaiduojamai, raminamai ir neturi jokio šalutinio neigiamo poveikio vidaus organams.

 

Fizioterapijos procedūros – terapinis poveikis pažeistam organizmui

 

Gydymas taurėmis

Šis gydymas ypatingai efektyvus skausmingų raumenų ir sąnarių uždegimų, peršalimo ligų, reumato, stuburo skausmų, vidurių užkietėjimo, sinusitų atvejais. Tai moksliškai pagrįstas gydymas, uždedant taures ant tam tikrų kūno vietų. Prisiurbta taurė ištraukia tam tikrą kiekį kraujo iš smulkių paodžio/raumenų kraujagyslių į paviršių – į odą. Susidariusios hematomos turi stiprų iritacinį-stimuliuojantį poveikį ir reguliuoja bei atstato sutrikusias organų funkcijas. Gydymas taurėmis puikiai tinka uždegimams, urologinėms ligoms, celiulitui ir nutukimui, galvos skausmams ir net kraujospūdžio reguliavimui.

Padegimas (moksa)

Tai procedūra, garantuojanti priešskausminį, priešuždegiminį ir bendrą stiprinantįjį poveikį. Tai ypatingas senovės Kinijos metodas, atsiradęs anksčiau už akupunktūrą. Moksa – tai iš Kinijos pelyno susuktas cigaras. Ši žolė degdama išskiria šilumą iki 1000 laipsnių, bet skirtingai nuo kitų žolių, pelynų šiluma nedegina odos, o skverbiasi į kūno vidų. Procedūra atliekama laikant cigarą dviejų centimetrų atstumu nuo akupunktūrinio (ar trigerinio) taško. Procedūra gerina kraujo ir limfos cirkuliaciją raumenyse, šalina energijos trūkumą, gerina fizinę ir emocinę būklę.

Smūginė bangų terapija

Smūginės bangos yra plačiai naudojamos sausgyslių uždegimams, sąnarių skysčio uždegimams, sukalkėjimams, peties atsitrenkimo sindromui, orientaciniams taškams, raumenų skausmams gydyti. Mechaninė energija perduodama į kūną, ji stimuliuoja gijimo ir regeneracijos procesus. Nefokusuotos bangos prasiskverbia pro odą ir audinyje pasiskirsto radialiniu būdu. Įsiskverbimo gylis 35 mm. Kūnas reaguoja į terapiją atsakydamas padidėjusia medžiagų apykaita aplink skausmo sritį, o tai greitina gijimo procesą.

Akupunktūra

Tai procedūra, kurios metu biologiškai aktyvūs taškai veikiami specialiomis – plieninėmis, auksinėmis, sidabrinėmis – adatomis. Adatų pagalba veikiamos daugybinės nervų šakelės ir receptoriai dermoje, poodiniame audinyje, raumenyse, sausgyslėse, kraujagyslėse, limfagyslėse, kauluose. Vegetacinė nervų sistema sujungia biologiškai aktyvius taškus su vidaus organais. Biologiškai aktyvūs taškai renkami pagal jų derinimo taisykles individualiam ligoniui. Akupunktūra – visiškai saugi procedūra, veiksmingai gydanti virškinamojo trakto sutrikimus, lėtines kvepavimo, stuburo, sąnarių ligas, hipertenziją, hipotoniją, nemigą, klimaksą ir alergiją bei reumatą. Ypač veiksminga malšinant įvairios kilmės skausmą, reguliuojant kraujospūdį ir stiprinant imuninę sistemą.

 

„Biofirst“ klinikoje naudojamos ir pačios moderniausios bei patikimiausios fizioterapijos priemonės, ir laiko patikrinti gydymo metodai. Kvalifikuotų ir patyrusių specialistų dėka, meistriškai suderinant keletą gydymo metodų kiekvienam pacientui individualiai, pasiekiama stulbinančių gydymo rezultatų. Sakoma, kad sveikata yra dovana, kuria kiekvienas rūpinasi atskirai. „Biofirst“ klinika linki visiems pasidovanoti šią dovaną sau fizioterapijos specialistų ir metodų pagalba.

Fizioterapijos kainos

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu