Gydyti, gerinti savijautą po traumų ar ligų, taip pat stiprinti organizmą šiandien siūloma į pagalbą pasitelkiant natūralius ir dirbtinius gamtos veiksnius – vandenį, purvą, saulę, šviesą, elektromagnetines bangas ar ultragarsą. Fizioterapija – tai skirtingų fizinių veiksnių panaudojimas, siekiant gerinti žmogaus sveikatą. Tai saugu, efektyvu, žada apčiuopiamą rezultatą, o pats gydymas tinkamas daugeliui žmonių.  Pasitelkiant įvairius fizioterapijos metodus, gerinama audinių kraujotaka ir mityba, slopinamas uždegimas ir silpninami spazmai, gerinamas raumenų tonusas, o svarbiausia – malšinamas skausmas. Fizioterapija – tai neatsiejama kompleksinės terapijos ir medicininės reabilitacijos sudėtinė dalis, kuri sustiprina gydymo efektą, padeda išvengti komplikacijų, greičiau atstato darbingumą, stiprina nusilpusius raumenis, padeda sutvirtėti po traumų taip pagerindama paciento gyvenimo kokybę.

Su fizioterapinėmis procedūromis, atliekamomis „Biofirst“ klinikoje, supažindino klinikos gydytojas neurologas Raimundas Greičius.

Elektroterapija – tai gydymas ir procedūros pastovia ar kintama įvairiai moduliuota elektros srove. Elektroterapija taikoma malšinant ūminį skausmą (TENS) ar atliekant funkcines nervų-raumenų stimuliacijos procedūras (FES).

TENS esmė – per odą specialių lipnių elektrodų pagalba švelniu elektriniu impulsu stimuliuojamos nervinės skaidulos, kurios greičiau pasiekusios nugaros smegenis užblokuoja skausmą pernešančias nervines skaidulas – šitaip malšinamas skausmas.

FES esmė – per odą impulsu stimuliuojant motorines nervines skaidulas, sukeliamas atitinkamo raumens susitraukimas. Stimuliuojant nervo-raumens jungtį, skatinamas paties pažeisto nervo gijimas, aktyvinami medžiagų apykaitos procesai raumenyse, suintensyvėja kraujotaka ir pagerėja audinių mityba.

 

Elektroterapijos procedūros sąlyginai skirstomos į tris rūšis:

  1. Priešskausmines
  2. Gerinančias cirkuliaciją, mažinančias patinimą ir uždegimą
  3. Raumenis stimuliuojančias

Anot „Biofirst“ klinikos gydytojo neurogo Raimundo Greičiaus, tai tik sąlyginis skirstymas, daugiau apibrėžiantis, kuria savybe pasižymi elektros srovė. Dauguma srovių turi visus tris komponentus. Elektroterapija ypač naudinga sprendžiant įvairius rūšių sąnarių, raumenų, nervų šaknelių skausminių sindromų bei uždegimų atvejais, ir taikytinos visų specialybių gydytojų kompleksiniame terapiniame plane, siekiant efektyvios pagalbos.

Elektroterapijos procedūros Folio aparatu

Folio aparatu „Biofirst“ klinikoje atliekama „bazinė terapija“, kuri veiksminga visiems, jaučiantiems energijos stoką, kenčiantiems įvairias lėtines ligas, vyresniems pacientams. Šios procedūros metu naudojama silpna kintančio dažnio elektros srovė, normalizuojanti organizmo sistemų funkcijas.

Lazerio akupunktūra

Procedūra pagreitina sveikimo procesą ir tinka tiems, kurie gydosi tradicinės medicinos metodais bei ieško papildomų būdų, kurie padėtų pagreitinti sveikimo procesą. Visiškai neskausmingas, tinkantis net vaikams. Tinka įvairių organų susirgimų atvejais – virškinamojo trakto sutrikimams, reumatui, lėtinėms kvėpavimo takų ligoms, stuburo, sąnarių ligoms. Jautriems pacientams vietoj tradicinės akupunktūros taikoma lazeriopunktūra.

Smūginė terapija Zimmer aparatu

Smūginės bangos yra plačiai naudojamos sausgyslių ir sąnarių skysčio uždegimams, sukalkėjimams, peties atsitrenkimo sindromui, orientaciniams taškams ir raumenų skausmams gydyti. Kūnas reaguoja į terapiją atsakydamas padidėjusia medžiagų apykaita aplink skausmo sritį, o tai greitina gijimo procesą. Ši terapija taikoma trigeriniams taškams raumenyse. Procedūra itin efektyvi vis pasikartojantiems miozitams, epikondilitui, peties, mentės sindromo atveju.

Gydymas taurėmis

Tai senas metodas, kurį Europoje atgaivino austrų medikai. Gydymas taurėmis turi tūkstančio metų istoriją ir yra nepamirštas Europos ir Azijos tautų iki šiol. Ypatingai efektyvus skausmingų raumenų ir sąnarių uždegimų, peršalimo ligų, reumato, stuburo skausmų, vidurių užkietėjimo, sinusitų atvejais. Taurės gerai padeda ir įvairių vidaus organų uždegimų atvejais – cistitų, prostatitų, inkstų uždegimo ir kitais atvejais.

Anot gydytojo neurologo Raimundo Greičiaus, fizioterapija gali suteikti efektyvią pagalbą pacientams, besiskundžiantiems pačiais įvairiausiais sveikatos sutrikimais. Tinkamo fizioterapijos metodo parinkimas gali būti naudojamas profilaktiniais sumetimais. Tai – maloni, kai kuriais atvejais net ir atpalaiduojančios procedūros, žadanti efektyvius rezultatus ir leidžiantis negalvoti apie galimas grėsmes ir komplikacijas. Juk fizioterapija – tai natūralus, neinvazinis gydymas.

Gydytojo neurologo konsultacijų kainos