Kaip kovoti su raukšlėmis?

Ankščiau ar vėliau senėjimo procesas paliečia mus visus. Odos senėjimas yra neišvengiamas biologinis individualaus organizmo procesas, kuris gali nepriklausyti nuo biologinio amžiaus ir dažniausiai prasideda dar brandos laikotarpiu. Šiame straipsnyje apžvelgsime kaip vyksta šis procesas, kaip astiranda senėjimo požymiai ir kaip kovoti su raukšlėmis.

Kodėl atsiranda raukšlės?

Norint geriau suprasti kaip kovoti su raukšlėmis reikia suprasti raukšlių atsiradimo mechanizmą, tikslinga pasigilinti į odos struktūrą. Oda yra sudaryta iš trijų sluoksnių – epidermio, dermos ir poodžio: Epidermis - tai viršutinis apsauginis sluoksnis. Derma - tai po epidermiu esantis sluoksnis, kuriame yra ląstelinių elementų, skaidulinių substancijų ir tarpląstelinio audinio. Šiame sluoksnyje yra fibroblastų, kurių pagrindinė funkcija – baltymų (kolageno ir elastino) bei hialurono rūgšties sintezė. Kolageno skaidulos sudaro odos karkasą ir užtikrina jos stiprumą ir tamprumą. Elastino skaidulos suteikia odai tąsumą ir elastingumą. Poodis - tai riebalinis audinys esantis po derma. Raukšlės ir odos suglebimas atsiranda dėl to, kad su metais odoje gaminama vis mažiau kolageno, elastino, hialurono rūgšties ir kitų svarbių medžiagų.

Kas įtakoja odos senėjimą?

  • Laisvieji radikalai;
  • Limfos nutekėjimo sutrikimas;
  • Drėgmę sulaikančių medžiagų epidermyje sumažėjimas;
  • Kraujo tiekimo į dermą pablogėimas;
  • Transderminės vandens netekties padidėjimas;
  • Ląstelių dalijimosi greičio mažėjimas;
  • Kolageno gamybos mažėjimas.

Kaip su odos senėjimu susijęs baltymas kolagenas?

Kolageno išsaugojimas yra vienas iš populiariausių būdų kaip kovoti su raukšlėmis. Kolagenas yra vienas svarbiausių odos struktūros elementų – jis sudaro net 70proc. visų veido odos baltymų ir 30 proc. kūno baltymų. Jis atsako už audinių formą, struktūrą, stangrumą bei elastingumą. Kolagenas yra ypatingos formos baltymas, sudarytas iš 3 susuktos spiralės formos kolageno skaidulų (žr. Pav.). Dėl unikalios formos kolagenas yra labai stabilus ir tvirtas. Pasak mokslininkų, jau nuo 25m. odoje kolageno gamybos procesas ima lėtėti, todėl pamažu pasirodo pirmieji senėjimo požymiai - oda suglemba, papilkėja, išryškėja pirmosios raukšlės. Svarbu tai, kad reikšdami emocijas (pvz. daug juokdamiesi) mes galime pažeisti kolageną, to pasekmė – mimikos raukšlės. Norint užkirsti kelią raukšlėms, rekomenduojama išsaugoti kolageno gamybos proceso tęstinumą.

Kaip kovoti su raukšlėmis pasitelkiant naujausias technologijas?

Aparatinės procedūros: Raylife ; FACELAB  Lazerinė Dermatologija: Frakcinis odos atnaujinimas ; Švelnus frakcinis odos atnaujinimas  ; Odos atnaujinimas ir patempimas  Kosmetologinės procedūros: The Organic Pharmacy ; Niance ; Regima SkinPep  Kosmetikos priemonės www.biovaistine.lt

Visas naujienas galite sekti mūsų Facebook profilyje: https://www.facebook.com/biofirstbioklinika/

Informaciniai šaltiniai: Bioklinika.lt, Silvita Vasiliauskienė Klinikinė Kosmetologija