Dauguma pacientų nutaria apsilankyti pas gydytoją tik tada, kai pajunta pirmuosius rimtus širdies negalavimus. Tačiau, pacientas žinodamas, kokios priežastys gali iššaukti širdies ligas, pirmųjų simptomų galėtų ir išvengti, jeigu kreiptųsi į gydytoją kardiologą profilaktinei apžiūrai. Taigi, kokios priežastys gali sukelti širdies ligas?

10 priežasčių, dėl kurių vertėtų apsilankyti pas kardiologą

 1. Širdies skausmai – skausmas krūtinėje yra dažnas nusiskundimas, ypač vyresnio amžiaus žmonėms. Vieni į skausmą numoja ranka, tačiau tai yra vienas iš simptomų, kuris perspėja, kad laikas savimi pasirūpinti, kadangi skausmo šiaip sau nebūna.
 2. Šeimos ligos istorija – jeigu artimas šeimos narys turi ar turėjo problemų su širdimi, reikėtų ypač atsakingai rūpintis savo sveikata ir pas kardiologą apsilankyti profilaktiškai, kuris įvertintų Jūsų sveikatos būklę bei širdies ir kraujotakos veiklą.
 3. Aukštas cholesterolio kiekis kraujyje – kuo didesnis cholesterolio lygis kraujyje, tuo didesnė rizika širdies ligoms atsirasti. Jeigu yra nustatyta, jog bendras cholesterolio kiekis yra ≥200 mg/dL, būtina kardiologo konsultacija.
 4. Aukštas kraujo spaudimas – Padidėjęs kraujospūdis sukelia 35 proc. visų širdies ir kraujagyslių sistemos ligų, 49 proc. visų širdies nepakankamumo atvejų ir 24 proc. visų priešlaikinių mirčių.
 5. Rūkymas – tai didžiulis faktorius, kuris gali sukelti širdies ligas. Rūkymas sulėtina deguonies pernešimą iki širdies, todėl padidėja kraujo spaudimas, padažnėja širdies ritmas, yra paskatinamas kraujo krešėjimas ir pagreitinamas trombocitų (krešėjimo ląstelių) sulipimas
 6. Pacientas serga diabetu – cukrinis diabetas gali prisidėti prie širdies ligų atsiradimo. Sergančius šia liga nuo 2 iki 4 kartų dažniau už visus pakerta širdies ir kraujagyslių ligos, nes didėja miokardo infarkto, apatinių galūnių gangrenos ir amputacijos grėsmė.
 7. Sunkus nėštumas (preeklampsija) – būklė, kuriai būdingas aukštas arterinis kraujospūdis, pabrinkimai ir baltymas šlapime. Ši būklė gali pasireikšti nėštumo, gimdymo metu arba 7 dienas po gimdymo jeigu pacientė nėra prižiūrima specialisto kardiologo, kuris pritaikytų individualų gydymą.
 8. Nauja sporto programa – sulaukus 40-ties metų, treneris paskiria specialią programą, tačiau tokio amžiaus žmonėms rekomenduojama kreiptis į kardiologą, kuris pirmiausia įvertintų širdies būklę ir rekomenduotų individualius sporto pratimus, kurie nepakenktų bendrai paciento sveikatai.
 9. Dantenų liga – tikėkite ar ne, tačiau bloga dantenų būklė gali sukelti širdies ligas. Burnos bakterijos gali prilipti prie plokštelių, kurios riebalų pavidalu susikaupusios kitose organizmo vietose ir neigiamai veikti kraujo srautą.
 10. Gydytojo rekomendacija – jeigu šeimos gydytojas rekomenduoja apsilankyti pas kardiologą, neignoruokite ir neatidėliokite vizito.

Širdies ligų simptomai

Ignoruojant priežastis, dėl kurių atsiranda širdies ligos, pacientas gali pajusti pirmuosius ligų simptomus, dėl kurių vertėtų susirūpinti savo sveikata ir pasikonsultuoti su gydytoju.

 • Sunkus spaudimas, skausmas, maudimas, diskomfortas krūtinės ląstos srityje
 • Krūtinės ląstos skausmas, kuris vis intensyvėja
 • Skausmas krūtinės ląstoje nepraeina ir pailsėjus
 • Krūtinės skausmas, kurį lydi ir kiti simptomai, tokie kaip – prakaitavimas, krečiantis šaltis, oro trūkumas, galvos skausmas, vėmimas, galvos svaigimas, padidėjęs nuovargis, bendras silpnumas, nepastovus pulsas.
 • Skausmas ar diskomfortas apimantis pečius, kaklą, rankas ar žandikaulį.
 • Užkimimas dėl balso stygų jaučiamo spaudimo
 • Sunkumas ryjant maistą
 • Žemas kraujo spaudimas
 • Sutrikęs širdies ritmas
 • Nerimas

Jeigu pajutote šiuos simptomus, verta kreiptis į specialistą, juk širdis yra pats svarbiausias žmogaus kūno raumuo, kuris reikalauja ypatingos priežiūros. „Biofirst“ klinikoje dirbantys gydytojai kardiologai naudoja pažangiausias širdies veiklos vertinimo technologijas, kurios leidžia ištirti paciento širdies būklę ir paskirti individualų, jam tinkamiausią gydymą.

 

Gydytojai kardiologai ir jų paslaugų kainos