Toliaregystė (Hipermetropija) – perėję toliaregę akį lygiagretūs spinduliai susikerta įsivaizduojamojoje erdvėje už tinklainės. Prieš toliaregę akį nėra tolimiausio gero matymo taško, įsivaizduojamas toliaregės akies matymo taškas yra už akies. Jo nuotolis už akies užpakalinio poliaus rodo, kiek spinduliai turi glaustis, kad galėtų susikirsti tinklainėje. Toliaregė akis turi prisitaikyti – išgaubti lęšiuką, sutraukdama krumplyno raumenis, žiūrėti tiek į toli, tiek į arti esančius daiktus, todėl ji labai pavargsta, pradeda lietis vaizdas, ima skaudėti galvą, padidėja jautrumas, trūkčioja vokai, parausta akys ir vokų kraštai, o mažiems vaikams gali išsivystyti žvairumas. 

Dėl nuolatinės įtampos ilgai dirbant smulkius darbus iš arti, gali vystytis vadinamasis akomodacijos spazmas, kai krumplyno raumuo nebeatsipalaiduoja žiūrint į tolį. Tuomet matymas pablogėja, daiktai atrodo mažesni, negu yra iš tikrųjų. Tai netikroji trumparegystė, kuri paaiškėja tik jai išnykus po krumplyno raumenį atpalaiduojančių vaistų sulašinimo. Kai toliaregystė didelė, akys atrodo mažos, giliai įkritusios akiduobėse. 

 


Akių tyrimai atliekami moderniausiu, kombinuotu diagnostiniu įrenginiu „TRK-2P“ (Japonų gamintojas „Topcon“). 
Daugiau informacijos apie klinikoje atliekamus akių tyrimus bei paslaugų kainas, rasite čia.
Gydytojų oftalmologų sąrašą rasite čia.

Kitos gydytojų oftalmologų atliekamos paslaugos:
Užkritusių akių vokų pašalinimo operacija;
Chirurginis akių vokų darinių šalinimas.

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/binika/domains/bioklinika.lt/public_html/wp-content/themes/bioklinika/single-ligos.php on line 23