Žvairumas – tai regėjimo sutrikimas, kurio metu viena arba abi akys yra nukrypusios nuo centro ir žvelgia skirtingomis kryptimis. Nukrypimas nuo centro gali būti pastebimas visada, arba gali pasireikšti nepastoviai. Žvairos akys ne tik atrodo neestetiškai, bet sutrinka ir akių funkcijos, o nuolat nukrypusi viena akis, gali simbolizuoti rimtą ligą - ambliopija. Žvairumą galima gydyti akiniais, kurie koreguoja regą, išskirtiniais atvėjais taikyti chirurginį gydymą. 

Žvairumo tipai:

  • Divergentinis arba egzotropija - kai akys krypsta į smilkinio pusę. Egzotropija gydoma akių dengimu, pratimais, tačiau dažniausiai tenka operuoti.

  • Paralitinis žvairumas - kai yra paralyžiuoti vienas ar keli akį judinantys raumenys, pagydyti sunkiausia. Toks žvairumas gali būti įgimtas. Įgyto paralitinio žvairumo priežastis gali būti sunkios galvos smegenų ligos ar traumos.

  • Konvergentinis arba ezotropija - kai akys krypsta į nosies pusę.

  • Įgimta arba kūdikių ezotropija - tai ryškus žvairumas, kuomet akys krypsta į nosies pusę. Šis žvairumas vaikams gali atsirasti iki 6 mėn. amžiaus. Gydymas chirurginis.


Akių tyrimai atliekami moderniausiu, kombinuotu diagnostiniu įrenginiu „TRK-2P“ (Japonų gamintojas „Topcon“). 
Daugiau informacijos apie klinikoje atliekamus akių tyrimus bei paslaugų kainas, rasite čia.
Gydytojų oftalmologų sąrašą rasite čia.

Kitos gydytojų oftalmologų atliekamos paslaugos:
Užkritusių akių vokų 
Chirurginis akių vokų darinių šalinimas.

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/binika/domains/bioklinika.lt/public_html/wp-content/themes/bioklinika/single-ligos.php on line 23