botulino toksino injekcijos

Jaučiate nuolatinę baimę nepamiršti netyčia nepakelti rankos svetimų žmonių apsuptyje, nes drėgnos pažastys išduos Jūsų gėdą? Prausiatės kelis kartus per dieną, bet vis tiek vasarą tenka vaikščioti su švarku dėl gėdingų prakaito dėmių, o nuolat kankinantis jaudulys dėl nemalonaus prakaito kvapo tapo nuolatiniu Jūsų palydovu? Nenumokite ranka, nesistenkite su tuo susitaikyti ir gyventi nuolatinėje įtampoje –  pats laikas ieškoti sprendimų.

Apie prakaitavimo priežastis, jų kilmę ir efektyviausią gausaus prakaitavimo stabdymo būdą kalbėjomės su „Biofirst“ klinikos gydytoja dermatovenerologe dr. Silvija Kontautiene.

„Prakaitavimas yra visiškai natūralus ir netgi gyvybiškai būtinas procesas, kurio metu iš organizmo pašalinami susikaupę toksinai ir mikroelementai, reguliuojama ir palaikoma normali kūno temperatūra. Konsultuotis su gydytoju patarčiau tada, kuomet gausiai prakaituojama nedirbant sunkaus fizinio darbo, esant žemai temperatūrai, susijaudinus, susinervinus ar tiesiog visiškai be jokios apčiuopiamos ir objektyvios priežasties“, – kalbėjo gydytoja dermatovenerologė dr. Silvija Kontautienė.

Prakaitavimą sąlygoja įvairios priežastys

Anot gydytojos, gausus prakaitavimas gali perspėti apie onkologines, infekcines ir endokrinines ligas – tuberkuliozę, pagreitėjusią skydliaukės veiklą, cukrinį diabetą. Moteris gausus prakaitavimas dažnai vargina klimakteriniu periodu. Padidėjusį prakaitavimą patiria jautrūs, nervingi žmonės, nuolat patiriantys stresą.

„Prakaitavimas yra skirstomas į pirminį ir antrinį. Pirminis prakaitavimas – be konkrečios priežasties, sąlygotas pernelyg aktyvios prakaito liaukų veiklos. Antrinis prakaitavimas atsiranda dėl vartojamų vaistų ar konkrečios ligos. Tai gali būti infekcinė, onkologinė, neurologinė ar kt. liga, kuri išaiškinama tik išsamiai ištyrus pacientą. Įtariant antrinį prakaitavimą, būtina diagnozuoti jį sukėlusią ligą ir ją gydyti, tačiau pirminio prakaitavimo atveju gydymui gali būti taikomi įvairūs moderniosios medicinos metodai“, – pasakojo „Biofirst“ klinikos gydytoja.

Fizinis diskomfortas prakaituojant – tik ledkalnio viršūnė

Gydytoja dermatovenerologė pažymėjo, kad fizinis diskomfortas, deja, tik milžiniško ledkalnio viršūnė. Užsitęsęs gausus prakaitavimas sukelia psichologines problemas, kurias lydi gėdos jausmas ir kompleksai.

„Dėmės ant drabužių ir nemalonus prakaito kvapas, kuris atsiranda dėl bakterijų ir grybelių dauginimosi drėgnoje terpėje, – visa tai neigiamai veikia paciento gyvenimo kokybę, riboja mėgstamas veiklas. Tai pacientui sukelia psichologinį diskomfortą. Psichologinė ir emocinė žmogaus būsena, kuomet baiminamasi aplinkinių reakcijos dėl šios problemos, priverčia pacientus pasilikti komforto zonoje, atsisakyti daugelio galimybių ir pilnai išnaudoti savo potencialą. Šiais atvejais rekomenduoju kreiptis į dermatovenerologą dėl ištyrimo ir galimų problemos sprendimo būdų, juolab, kad esu įsitikinusi – šią problemą išspręsti tikrai įmanoma“, – patikino specialistė.

Kovojant su prakaitavimu – efektyviausias botulino toksinas

Gydytojos dermatovenerologės teigimu, botulino toksino injekcijos kol kas yra viena efektyviausių priemonių kovojant su padidėjusiu prakaitavimu. Procedūros metu, į hiperhidrozės pažeistas vietas tiesiog suleidžiamas natūralus baltymas – botulinas.

„Botulino toksinas – baltymas, kuris blokuoja nervo – raumens jungtį. Gydant padidėjusį prakaitavimą, veikiant botulino toksinui, blokuojamas nervinio impulso perdavimas šioms liaukoms, prakaito išskyrimas“, – apie botulino toksino veikimą pasakojo gydytoja dr. Silvija Kontautienė. Anot specialistės, „Biofirst“ klinikoje atliekamos botulino toksino injekcijos pažastų srityje – tai saugus, veiksmingas ir neskausmingas gydymo būdas tiems, kurie nori greito ir užtikrinto sprendimo arba ilgai kovoja  su šia problema.

Botulino injekcijos – veiksmingas ir ilgai išliekantis rezultatas

Visus, kurie ypač jautrūs skausmui ir paniškai bijo adatos dūrių, galime nuraminti. Procedūra beveik neskausminga.

„Procedūra trunka 15-20 minučių. Botulino toksinas suleidžiamas į pažastų sritį atliekant keletą paviršinių dūrių plona adata. Procedūros veiksmingumas pasireiškia per dvi savaites, o rezultatas išlieka net iki vienerių metų“, – kalbėjo dermatovenerologė. Specialistė po procedūros turi keletą patarimų – rekomenduoja netrinti injekcijos vietos pirmą parą, vengti karščio (saunos, soliariumo, saulės), stipraus alkoholio vartojimo vieną savaitę.

BIOFIRST klinika džiaugiasi gerais pavyzdžiais

„Kaip puikų pavyzdį iš savo asmeninės praktikos galiu įvardinti pacientus, kurie dirba,  gyvena šiltesnio klimato šalyse arba užima atsakingas pareigas ir turi nuolat galvoti, kokio audinio ar spalvos rūbus pirkti, kad nesimatytų prakaito dėmių pažastyse susitikimų ir pobūvių metu. Viena pacientė pasakojo, kad tenka dažnai lankytis įvairiuose pobūviuose ir jos dauguma suknelių juodos vien dėl to, kad nesimatytų prakaito dėmių pažastų srityje. Minėjo, kad šią problemą paveldėjo. Po procedūros pacientė atsinaujino garderobą – pirko įvairiaspalves įvairaus audinio sukneles, nes visiškai nebesijaudino dėl varginančio prakaitavimo. Tokie pavydžiai turėtų padrąsinti kreiptis pagalbos kiekvieną, kuriam šios problemos gerai pažįstamos“, – kalbėjo „Biofirst“ klinikos gydytoja dermatovenerologė dr. Silvija Kontautienė.

„Biofirst“ klinika – pažangios medicinos ir estetikos klinika, išsiskirianti naujausiomis gydymo ir diagnostikos technologijomis. Mūsų komanda tiki, kad sėkminga ateitis prasideda nuo geros sveikatos – modernios technologijos ir kompetentingi savo srities specialistai pasirūpins, kad išspręstų bet kurią Jus varginančią bėdą.

Botulino toksino injekcijų kainos

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu