Gydytojas akušeris-ginekologas – vienas svarbiausių gydytojų moters gyvenime. Kalbėdami apie reprodukcinę moters sveikatą, liečiame intymiausią jos dalį, todėl visokeriopos kokybės tikimasi tiek iš gydytojo, tiek iš gydymo metodų, kuriuos tas gydytojas parenka.

Modernus šlapimo nelaikymo gydymas

Kaip bebūtų keista, šios problemos neretai neišvengia net ir visai jauno amžiaus moterys. Po natūralaus gimdymo moters kūne vyksta įvairūs pokyčiai, iššaukiantys krūvio šlapimo nelaikymo problemą. Pradžioje tai pasireiškia kelių lašelių išbėgimu kosint, čiaudint, pakeliant sunkesnį daiktą. Negydoma problema aštrėja, moteris įsisuka į perteklinės higienos sūkurį. Džiugi žinia ta, kad gyventi baimėje nereikia – pajutus pirmuosius šlapimo nelaikymo simptomus, tereikia kreiptis į gydytoją akušerį-ginekologą. Kartais manoma, kad tokia subtili liga reikalaus radikalesnio gydymo – prisibijoma operacijos. Neretai į simptomus yra numojama ranka – kas tie keli lašai, kuriuos puikiai sugeria higieninis įklotas? Visgi, su amžiumi problema tiktai aštrėja. Lazerinė ginekologija – tai ne invazinis gydymo metodas, užtrunkantis vos 15-30 minučių. Procedūros metu stimuliuojamas kolageno ir elastino skaidulų gamybos procesas audiniuose, kurie yra atsakingi už šlaplės kanalo funkciją. Į makštį įvedamas specialus lazerio antgalis „Juliet“ veikia visiškai neskausmingai, po procedūros galima grįžti į įprastą gyvenimo ritmą. Tai viena tų „pietų pertraukos“ terapijų, nereikalaujančių nedarbingumo ar sveikimo periodo. Didelio išankstinio pasiruošimo procedūrai irgi nereikia – tereikia su savimi turėti neigiamą ne senesnį, nei pusmečio onkocitologinio tyrimo atsakymą, atlikti makšties išskyrų tepinėlį ir šlapimo tyrimą. Lazerinės ginekologijos procedūros turi būti atliekamos su mėnesio pertraukomis; paprastai užtenka apie 2-3 procedūrų, kartais prireikia 4.

PRP terapija – ne tik vaginaliniam sausumui

PRP (trombocitais praturtintos plazmos) technologija pirmiausia atsirado sporto medicinoje. Sportininkai neretai susižeidžia minkštuosius audinius (pvz.: sausgysles), kurių atstatymas – ilgas ir komplikuotas. Mokslininkai, išradę PRP terapiją, padarė tikrą proveržį įvairioms medicinos sritims – minkštieji audiniai regeneruojasi greičiau, o svarbiausia – visiškai natūraliu būdu. Kaip veikia PRP terapija? Seniai buvo žinoma, kad trombocitai – mūsų organizmo statybininkai-restauratoriai. Tereikėjo išrasti būdą, kaip juos atskirti nuo nenaudingų kraujo kūnelių. PRP terapijos metu šis procesas ir vyksta – iš paciento venos į specialų mėgintuvėlį paimami keletas mililitrų kraujo ir mėgintuvėlis yra dedamas į specialią centrifūgą. Kelias minutes joje vyksta kraujo plazmos, praturtintos trombocitais, atskyrimas. Gydytojas iš mėgintuvėlio švirkštu ištraukia plazmą ir suleidžia į problemines vietas. Ši terapija taip pat yra plačiai taikoma dermatologijoje, odontologijoje, chirurgijoje, oftalmologijoje. PRP panaudojimas ginekologijoje greitai populiarėja atstatant audinių elastingumą, stangrumą, drėgmę, norint pagerinti lytinį gyvenimą. PRP terapija galima gydyti įvairias ginekologines problemas, tokias, kaip: skausmingi lytiniai santykiai (dispareunija), makšties gleivinės sausumas, atrofija (išplonėjimas), išorinių ir vidinių lytinių organų odos ir gleivinių atjauninamas, šlapimo nelaikymas, lėtiniai uždegiminiai vulvos susirgimai: sklerotinė ir atrofinė kerpligė, negyjančios erozijos ir kt.

Estetinė ginekologija

Pakankamai nauja, tačiau sparčiai auganti šiuolaikinės ginekologijos sritis – estetinė ginekologija. Žmogus jaučia psichologinį komfortą tada, kai visas jo kūnas, ne tik veidas yra harmonijoje. Tam, kad moteris jaustųsi gerai ne tik kasdieniniame, bet ir intymiame gyvenime, reikia pašalinti įvairius barjerus. Ir jeigu lytinių organų išvaizda yra vienas jų – rekomenduojame estetinės ginekologijos procedūras su hialurono užpildais. Intymi moters zona sensta lygiai taip pat, kaip likęs kūnas – tai labai jaučiama menopauzės metu. Džiugu paminėti, kad hialurono injekcijos ne tik lėtina senėjimo simptomus, atstato intymios zonos odos elastingumą ir stangrumą. Jau seniai žinoma, kad hialuronas puikiai pritraukia ir išlaiko drėgmę, todėl putlindamos lūpas ar naikindamos raukšles, moterys džiaugiasi ir išliekančia drėgme odoje. Taigi, intymių zonų korekcija hialuronu atlieka labai panašią funkciją kaip ir injekcijos, atliekamos veide – atjaunina bei drėkina ir stangrina odą. Kaip ir lazerinės ginekologijos atveju, taip ir čia procedūra gali užtrukti apie 30 minučių ir ji nereikalauja jokio gijimo periodo, nes yra tik iš dalies invazinė.

 


Akušerių-ginekologų gydytojų sąrašą rasite čia.

Klinikoje atliekamos paslaugos:

PRP injekcijos (ginekologinėms būklėms)

Lazerinė ginekologija

Genetinių tyrimų programa nėščiosioms

 

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu