Moters kūnas – sudėtingas, niekam neprilygstantis organizmas, apdovanotas unikaliomis savybėmis. Įvairiais gyvenimo periodais mes susiduriame su naujais iššūkiais, įtakojančiais gyvenimo kokybę. Gyventi su ginekologinėmis patologijomis tikrai nėra lengva, bet viskas tampa įveikiama, kai rūpesčiais pasidalinama su patyrusiu specialistu. Susipažinkite su Lietuvai dar nauju estetinės-gydomosios ginekologijos metodu, padedančiu išspręsti įvairias ginekologines problemas be chirurginės invazijos.
Kas yra PRP injekcijos ir kokias ginekologines problemas ji sprendžia?
PRP – tai iš paties paciento kraujo gautas produkto injekcijos į problemines vietas (gali būti kombinuojama su hialurono rūgštimi) jos tinka šių indikacijų gydymui:
- Seksualinės funkcijos sutrikimai: dispareunia (skausmas lytinių santykių metu), lytinio susijaudinimo sumažėjimas, sunkumas pasiekti orgazmą.
- Lyties organų ligos: makšties atrofija (deginimo jausmas, niežėjimas, perštėjimas).
- Šlapimo takų ligos: šlapimo nelaikymas, skausmingas šlapinimasis, lėtinė šlapimų takų infekcija.
Kaip atliekama ši procedūra?
Iš pacientės venos yra paimami 2 kraujo mėginiai. Jis centrifūguojamas apie 5 minutes, kol atskiriamos naudingosios dalys. Gautas produktas (mėgintuvėlis gali būti prisotinamas hialurono rūgštimi) suleidžiamas į problemines organų sritis.
Kas vyksta organizme po PRP injekcijų?
Aktyvinami regeneraciniai mechanizmai, stimuliuojama fibroblastų ir kolageno gamyba. Taip atstatomas makšties odos tonusas ir elastingumas, skatinama makšties liaukų sekrecija ir atkuriamas drėgnumas. Skirtingai nuo kitų gydymo metodų, esant šlapimo nelaikymui, taikoma speciali PRP leidimo technika į makšties priekinę sienelę.
Trombocitai yra pagrindiniai veiksniai, kietųjų ir minkštųjų audinių regeneracijos mechanizme. Jie stimuliuoja augimo faktorius (FGF, PDGF, TGF-SS, EGF, VEGF), kurie dalyvauja kamieninių ląstelių migracijoje, diferenciacijoje ir proliferacijoje. Jie taip pat stimuliuoja fibroblastus ir endotelio ląsteles, sukeldami atitinkamą naujos tarpląstelinės medžiagos formavimąsi ir neovaskuliarizaciją.
Įrodyta, kad PRP minkštuosiuose audiniuose:
- Didina kolageno gamybą;
- Sustiprina odos elastingumą, tonusą ir storį;
- Skatina kamieninių ląstelių diferenciaciją ir proliferaciją;
- Sukelia angiogenezę.
Koks yra šios procedūros tvarumas?
Kadangi PRP procedūra yra injekcijos be stabilizatoriaus, jų poveikis kiek trumpesnis. Norimas efektas taip pat priklauso nuo individualių organizmo savybių. Paprastai procedūrą rekomenduojama kartoti kas 3 - 6 mėnesius. Norint pasiekti ilgalaikį efektą, rekomenduojama atlikti 2 procedūras 1 mėnesio intervale.