Itin tikslus tuberkuliozės tyrimas vaikams ir suaugusiems

QuantiFERON® - TB Gold Plus (QFT®-Plus) – tai pažangiausias ir tiksliausias būdas, latentinės ir aktyvios tuberkuliozės nustatymui.
Tyrimo specifiškumas: 98%
Tyrimo tikslumas: 95%

Kas yra tuberkuliozė?

Kvėpavimo organų tuberkuliozė (TB) tai infekcinė liga, kurią sukelia tuberkuliozės mikobakterija (TM) (Mycobacterium tuberculosis ), plintanti per orą su dalelėmis. Pagrindinis TM šaltinis yra žmogus, sergantis atvira plaučių TB forma. Negydomas TB sergantis žmogus gali mirti.

Ar šio tyrimo reikia vaikystėje paskiepytiems žmonėms?

Skiepo metu, organizmas imunitetą tuberkuliozei įgauna tik laikinai ir ne visoms jos formoms. Mantu testo tikslumas QTF®-Plus tyrimui gerokai nusileidžia savo tikslumu. Todėl vaikystėje paskiepyti pacientai negali būti 100% užtikrinti, kad tuberkulioze jie neserga.

Kokia tikimybė man susirgti tuberkulioze?

Mūsų šalies sergamumo rodiklis yra net kelis kartus didesnis, nei Europos vidurkis (Lietuvoje 2014 metais tuberkulioze sirgo 1 301 žmogus, t.y. 44,4 žmonės 100 tūkst. Gyventojų; tuo tarpu Europos Sąjungos vidurkis – 12,7 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Lietuva patenka į 18 Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono aukšto sergamumo tuberkulioze šalių sąrašą). Vienas sergantis žmogus gali apkrėsti net 25 žmones. Mažiausią atsparumą užkratui turi vaikai. Liga plinta oru, o tuberkuliozės bakterijos aktyvios išlieka net keletą valandų.

Ar šis tyrimas yra tas pats kas Mantu testas?

Ne. Mantu testas buvo pradėtas daryti prieš daugiau nei šimtmetį. Šį technologija jau gerokai pasenusi ir turi pakankamai žemą tikslumo procentą. Mantu testo ir QFT®-Plus palyginimas:

Mantu testas

QuantiFERON® - TB Gold Plus

Testo metu į poodinį sluoksnį suleidžiamas nukenksmintų mikrobakterijų baltymų.

Tyrimo metu iš paciento venos paimama 4,8 ml kraujo. Niekas nėra suleidžiama į paciento organizmą.

Klaidingai teigiamų atsakymų dažnis – 41%

Klaidingai teigiamų atsakymų dažnis – 2%

Po tyrimo reikia sugrįžti pas gydytoją, odos reakcijos į testą įvertinimui.

Tyrimo rezultatai gaunami vos per kelias dienas; registruotis dar vienam gydytojo vizitui nebūtina.

Kokie simptomai rodo, kad aš galiu sirgti tuberkulioze?

Sergant aktyvia tuberkuliozės forma, gali kankinti: Sunkus kosulys, trunkantis 3 ar daugiau savaičių, skausmas krūtinėje, skreplių ar kraujo atkosėjimas, silpnumas ar nuovargis, svorio kritimas, apetito stoka, drebulys, karščiavimas, naktinis prakaitavimas.

Deja, latentinės tuberkuliozės atveju, pacientas nejaučia nieko. Tačiau aptikus šią formą, ją išgydyti yra kur kas lengviau.

 

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu
  • „QuantiFERON®-TB Gold Plus tuberkuliozės tyrimas

    59 €

Šiame kainoraštyje nurodytos kainos yra informacinio pobūdžio.
Klinika pasilieka teisę be atskiro įspėjimo keisti paslaugų kainas, teikti naujas paslaugas arba nebeteikti kai kurių paslaugų.