Varpos pasaitėlio plastika, taip pat vadinama frenuloplastika ar frenulotomija, yra nedidelė operacija, kuri atliekama vyrams, patiriantiems diskomfortą dėl trumpo pasaitėlio, kai jie stengiasi atsitraukti apyvarpę. Dažniausiai nemalonūs pojūčiai išryškėja lytinių santykių metu.

Trumpas varpos pasaitėlis, žinomas kaip frenulum, yra odos juostelė, prasidedanti ties apyvarpe ir pasibaigianti ties varpos galva. Kartais ši juostelė būna pernelyg trumpa. Normaliais atvejais, sveikų vyrų apyvarpė juda laisvai, ir ji nei įsitempia, nei sukelia nepatogumų nei ramybės būsenoje, nei erekcijos metu. Tačiau, jei pasaitėlis per trumpas, tai gali lemti diskomfortą, skausmą, tempimą lytinių santykių metu, o kartais netgi pasaitėlis gali įplyšti ir sukelti kraujavimą. Šie nepatogumai gali trukdyti normaliai seksualinei veiklai, sukelti varpos įtempimą ir netgi įtakoti erekcijos sutrikimus.

Trumpas pasaitėlis dažniausiai yra įgimtas, tik labai retais atvejais pasaitėlis gali sutrumpėti dėl traumos ar uždegimo.

Kada reikalinga atlikti varpos pasaitėlio plastikos operaciją?

Varpos pasaitėlio plastika yra rekomenduojama, kai vyrams dėl per trumpo pasaitėlio atsiranda diskomfortas, skausmas ar kitos nemalonių pojūčių apraiškos, ypač lytinių santykių metu. Pasaitėlio plastika gali būti rekomenduojama, jei:

  • jaučiamas skausmas ar tempimas lytinių santykių metu dėl pernelyg trumpo pasaitėlio;
  • kyla sunkumų palaikyti varpos erekciją dėl diskomforto ar skausmo;
  • pasaitėlio įplyšimai ar kraujavimai pasireiškia lytinių santykių metu;
  • trumpas pasaitėlis trukdo normaliam apyvarpės judėjimui ir sukelia nepatogumus kasdieniame gyvenime.

Kaip atliekama varpos pasaitėlio plastikos operacija?

Operacija atliekama vietinėje nejautroje, į pasaitėlio sritį, labai plona adata sušvirkščiant anestetiko. Atliekamas pjūvis pasaitėlio srityje, kraujavimas stabdomas elektrokaustikos pagalba bei specialiais siūlais. Po operacijos paliekamas sterilus tvarstis. Visa procedūra trunka apie 20-30 minučių.

Po operacijos negalima turėti lytinių santykių, tol kol dar yra siūlai. Siūlai yra tirpūs ir iškrenta patys per 2-4 savaites. Ši varpos pasaitėlio plastikos operacija darbui ar sportui netrukdo, bet nerekomenduojama maudytis atviruose vandens telkiniuose, lankytis pirtyse. Žaizdai sugijus  apribojimų nėra.

Ar reikia specialaus pasiruošimo varpos pasaitėlio plastikos operacijai?

Specialaus pasiruošimo procedūrai nėra, nes procedūra atliekama vietinėje nejautroje.

Kada šios operacijos atlikti negalima? 

Varpos pasaitėlio plastikos negalima atlikti jei yra:

  • aktyvus venų tromboembolijos (kraujo krešumo) sutrikimas;
  • diagnozuotas piktybinis navikas (onkologinis susirgimas);
  • bendrinė ar lokali infekcija numatomos procedūros vietoje.
Užsiregistruoti galite:Registracija internetu

Registruotis su paciento paskyra 

  • Varpos pasaitėlio plastika

    150 €

Šiame kainoraštyje nurodytos kainos yra informacinio pobūdžio.
Klinika pasilieka teisę be atskiro įspėjimo keisti paslaugų kainas, teikti naujas paslaugas arba nebeteikti kai kurių paslaugų.