Akių vokų operacijaBiofirst gydytoja oftalmologė-mikrochirurgė Sonata Steponaitytė pabrėžia, kad akių vokų operacija gali būti reikalinga tiems, kurie kenčia nuo periferinių regos sutrikimų, vokų patologijų ar kitų būklių, kurios gali trukdyti normaliam matomumui. Taip pat pažymi, kad blefaroplastika gali suteikti pacientams ne tik estetinį pasitenkinimą savo išvaizda, bet ir realiai pagerinti jų gyvenimo kokybę bei savijautą.

 

Akių vokų operacija – estetikai ir funkcijai

Šiuolaikinė medicina, pasižymi ne tik gydymo, bet ir grožio puoselėjimo aspektu. Vienas iš ryškiausių to įrodymų – pacientų, besikreipiančių dėl akių vokų operacijos, skaičiaus augimas. Šis fenomenas remiasi dvejomis pagrindinėmis priežastimis: estetinės išvaizdos korekcija ir funkcinių regos sutrikimų gydymas/ pašalinimas.

Daugelis pacientų, į gydytojo oftalmologo-mikrochirurgo kabinetą ateina dėl estetinių priežasčių, tačiauAkių vokų operacija ne ką mažiau ir dėl funkcinių priežasčių. Funkciniai regos sutrikimai, susiję su akių vokų forma ar struktūra, gali turėti įtakos ne tik estetinei išvaizdai, bet ir kasdieniam gyvenimui ar net darbui (pvz., vairuotojams).

Taip pat verta paminėti, kad akių vokų operacija gali būti naudinga žmonėms, kurie kenčia nuo įvairių akių vokų defektų, kas lemia akių dirglumą, išsausėjimą. Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl užkritę ar nusileidę akių vokai gali sukelti akių sausumą, yra tai, kad perteklinė oda trukdo akių vokų tinkamam užslydimui per akių paviršių, todėl padidėja ašarų išsiskyrimas arba sumažėja natūralus ašarų plėvės pasiskirstymas ant akių paviršiaus.

Tokiais atvejais akių vokų operacija tampa ne tik kosmetiniu, bet ir medicininiu sprendimu, siekiant pagerinti paciento gyvenimo kokybę bei sugrąžinti geresnę regėjimo funkciją.

Akių vokų operacija jauniems žmonėmsUžkritusių akių vokų problema ne tik seniems žmonėms

Akies vokų pakritimas gali pasireikšti ne tik senstant, bet ir jaunesniems žmonėms ir tai yra vienas iš pagrindinių retorinių klausimų jaunų žmonių tarpe. Deja, priežastys gali būti įvairios, įskaitant genetiką, gyvenimo būdą bei individualias kūno savybes. Vienas iš pagrindinių veiksnių, lemiančių akių vokų nusileidimą, yra genetika. Kai kurie žmonės gali turėti genetinį polinkį į ankstyvą akių vokų pakritimą. Antra, gyvenimo būdas ir aplinka. Nuolatinis saulės poveikis (prisimerkimas), žalingi įpročiai, miego trūkumas.

Rizikos veiksniai

Akių vokų operacija yra saugi ir veiksminga procedūra, kuri daugeliui žmonių suteikia norimą išvaizdą ir pagerina gyvenimo kokybę. Tačiau, kaip ir bet kuri kita chirurginė procedūra, turi tam tikrų rizikos veiksnių, kuriuos būtina įvertinti. Nepaisant to, kad akių vokų operacija yra atliekamos naudojant pažangias technologijas, atidžiai kontroliuojant procesą, vis dar egzistuoja tam tikra tikimybė susidurti su komplikacijomis, tokiomis kaip kraujavimas, infekcija (dėl netinkamos priežiūros namuose) ar ilgesniu gijimu dėl, pavyzdžiui, turimų gretutinių ligų.

Pasiruošimas akių vokų operacijai

Pasiruošimas akių vokų operacijai yra nesudėtingas. Kadangi prieš vokų operaciją dažniausiai taikoma vietinė nejautra, galima gerti ir valgyti, tačiau, jei numatoma bendrinė nejautra, gerti ir valgyti draudžiama bent 6 val. iki operacijos.

Kadangi dažnu atveju akių vokų operacijų yra atliekamos su vietine anestezija arba su minimaliu anestezijos naudojimu, todėl skausmas yra labai minimalus. Dažniausiai pacientai jaučia tik nedidelį diskomfortą arba lengvą tirpimą akių srityje, kuris paprastai praeina per kelias valandas po operacijos. Dėl vairavimo po akių vokų operacijos galioja tam tikri apribojimai. Paprastai pacientams rekomenduojama vairuoti tik tada, kai jie yra visiškai atsigavę ir jų regėjimas yra pakankamai geras. Tai gali trukti nuo kelių dienų iki 1-2 savaičių, priklausomai nuo individualaus atsigavimo greičio ir operacijos sudėtingumo.

Alternatyvos, nenorintiems chirurginės intervencijos

Vienas iš alternatyvių variantų yra injekcijos, kurios gali būti naudojamos kai kurioms akių vokų būklėms gydyti (ypač esant mažesniems estetiniams ar funkciniams trūkumams). Dažniausiai naudojamos botulino toksino injekcijos ir hialurono užpildai. Šios procedūros gali būti taikomos siekiant pakelti akių vokų kampučius ir/ ar užpildyti raukšles, esančias aplink akis. Tokiu būdu yra sukuriamas atviresnio ir ryškesnio žvilgsnio įspūdis. Visgi svarbu pažymėti, kad injekcijos dažniausiai teikia tik laikiną efektą ir gali reikalauti periodinių procedūrų, todėl svarbu pasitarti su specialistu ir nustatyti tinkamiausią gydymo būdą.

Akių vokų priežiūra pooperaciniu laikotarpiu

Po akių vokų operacijos bent mėnesį negalima šlapinti pjūvio vietos, vengti fizinio krūvio, pirčių ir baseino, tiesioginių saulės spindulių. Pirmą savaitę po operacijos vengti galvą lenkti žemyn, nemiegoti ant šono, nenešioti kontaktinių lęšių. Kol nebus išimti siūlai – nenaudoti kosmetikos. Tai padės išvengti bet kokio voko dirginimo ar infekcijos rizikos.

Galutinio rezultato laukimas

Daugeliui pacientų dalinis rezultatas gali būti matomas iš karto po operacijos, tačiau, norint pamatyti visiškai galutinį rezultatą, reikia laiko ir tai gali užtrukti iki 6 mėnesių. Kalbant apie randus, - randėjimo procesas priklauso nuo paciento organizmo, bet, paprastai, jie beveik nematomi, nes pjūvis formuojamas į voko raukšlę. Gyjant jis pasislepia ir nušviesėja.

Biofirst klinikos gydytojų oftalmologų sąrašą rasite čia