celiulitas

Celiulitas- kodėl ir kaip su juo kovoti?

Dauguma moterų žino ką reiškia vargti dėl celiulito. Gyvenime ateina tas metas, kai celiulitas pasidaro estetiškai erzinantis reiškinys. Virš 80% lytiškai subrendusių moterų yra būdingas celiulitas, kuris dažniausiai atsiranda po brendimo laikotarpio, tačiau tam tikrais atvejais gali pasireikšti ir ankščiau. Pagrindiniai celiulito simptomai:

  • duobėta, gruoblėta šlaunų, sėdmenų bei pilvo paviršiaus išvaizda
  • susikaupę riebalai pilvo, šlaunų srityje

Celiulitas yra poodinio odos sluoksnio uždegimas dėl kurio odos išvaizda primena apelsino žievelę. Celiulito aukomis dažnai tampa moterys dėl jų riebaliniame audinyje vykstančių specifinių procesų. Moterų riebalinis audinys dažniausiai sudaro apytiksliai 25proc. kūno masės, o vyrų apie 12 proc. kūno masės. Dažnai kosmetinis celiulitas yra siejamas su nutikimu, tačiau tokia sąsaja nėra tiksli. Celiulitas yra būdingas ir per mažą kūno svorį turinčioms moterims. Pasaulyje yra daug pavyzdžių kai modeliai, sportininkės ir save prisižiūrinčios moterys kovoja su celiulitu.

 

Celiulitas ir faktoriai skatinantys jo atsiradimą

Hormoniniai faktoriai gali įtakoti celiulito atsiradimą. Estrogenų veikimas gali inicijuoti, bloginti ir visada palaikyti celiulitą. Hormonai tiesiogiai skatina riebalų kaupimąsi. Genetika taip pat turi didelę įtaką celiulito atsiradimui ir būklei. Genetinis polinkis apsprendžia ankstesnę ar vėlesnę proceso pradžią, celiulito progresavimo greitį, pažeidimo vietą. Gyvensenos būdas taip pat turi įtakos pvz.: nesubalansuota mityba su pertekliniu riebalų ir angliavandenių vartojimu. Rūkymas taip pat provokuoja mikrocirckuliacijos sutrikimus ir mažina audinių aprūpinimą deguonimi, didina laisvųjų radikalų susidarymą. Alkoholis skatiną lipogenezę. Nesibaigiantis fizinis ir emocinis stresas yra vienas iš nutukimą provokuojančių veiksnių. Skydliaukės veiklos pokyčiai taip pat gali išprovokuoti celiulitą.

Į kovą su celiulitu

Jeigu moteris turi celiulitą tai nereiškia, kad viskas prarasta, celiulito progresavimą ir estetinę išvaizdą galimą sutramdyti pasitelkiant įvairius metodus.  Norint sistemingai kovoti su celiulitu reikia pradėti nuo savęs mažinant celiulitą sukeliančius faktorius ir išplauti susikaupusius medžiagų apykaitos šlakus. Šviežios daržovių sultys ir gydomieji vandenys gali padėti išsivalyti organizmą. Virškinimo sistema yra itin svarbi gerai savijautai ir celiulito problemų išvengimui.  Anticeliulitiniai masažai- pagrindiniai arjuvedinių masažų tikslai yra pašalinti šlakus ir toksinus. Karštų pintų masažas su lietuviškomis žolelėmis- viso kūno masažas, terapija toms kurios mėgsta šilumą. Šis masažas ypatingai tinka moterims kurias kamuoja celiulitas. Taip pat aktualu-anticeliulitinis modeliuojamasis masažas, kuris atliekamas rankomis ir vakuuminėmis taurėmis, stangrinantis medaus masažas, kuris atliekamas naudojant natūralų medų iš ekologinio ūkio ir kūno įvyniojimas su Osmosiniu purvu.  Įvyniojimai- kūno įvyniojimų privalumas yra tame,kad jie ne tik padeda sumažinti poodžio apimtį, suaktyvinti kraujotaką ir skatinti lipolizę, bet ir suaktyviną išskiriamąją odos funkciją, valo maitina ir remineralizuoja odą. Biofirst klinikoje yra atliekamas ,,Chilli & Green Coffe Oil“ įvyniojimas kur žaliosios kavos ir paprikos aliejus įkaitina kūną, tai padeda skatinti medžiagų apykaitą ir deginti riebalų molekules.  Akustinių bangų terapija- tokios procedūros metu yra paveikiamas gilesnis odos sluoksnis kur akustinės bangos natūraliai skatina organizmą skaidyti riebalus, aktyvina kolageno sintezę ir gerina mikrocirkuliaciją, didina odos elastingumą.  Kosmetikos priemonės- anticeliulitiniai ir detoksikuojantys kūno aliejai, kūno formas modeliuojantys geliai gerina odos cirkuliaciją ir šalina toksinus. Susijusios paslaugos: Celiulito mažinimo paslaugos Visas naujienas galite sekti mūsų Facebook profilyje: https://www.facebook.com/biofirstbioklinika/ Informaciniai šaltiniai: Bioklinika.lt, Silvita Vasiliauskienė Klinikinė Kosmetologija