policistinių kiaušidžių sindromasPolicistinių kiaušidžių sindromas yra dažniausia reprodukcinio amžiaus moterų endokrininė liga ir dažniausia anovuliacinio nevaisingumo priežastis. Šis sindromas diagnozuojamas 6-15% reprodukcinio amžiaus moterų visame pasaulyje.

Viena iš rimčiausių policistinių kiaušidžių sindromo komplikacijų yra nevaisingumas, kuris paveikia daugiau nei 50 proc. sergančių moterų. Taip pat padidėja širdies ir kraujagyslių ligų rizika dėl dažniau pasitaikančios arterinės hipertenzijos, dislipidemijos ir diabeto. Be to, kyla didesnė gimdos gleivinės ir kiaušidžių vėžio rizika.

Policistinių kiaušidžių sindromo sveikatos sutrikimas pasižymi tuo, kad kiaušidėse esantys folikulai plečiasi, bręsta, tačiau nesusidaro pagrindinis dominuojantis folikulas, o viduryje menstruacinio ciklo jis neišsiveržia, ovuliacija nevyksta ir vietoje folikulo nesusidaro geltonkūnis.

Kaip pasireiškia policistinių kiaušidžių sindromas?

Policistinių kiaušidžių sindromas pasireiškia, kai moters kūne sutrinka lytinių hormonų pusiausvyra. Vyriškų hormonų perteklius yra pagrindinis sutrikimo požymis, o tipiški sindromo požymiai yra retos arba visiškai išnykusios menstruacijos, padidėjęs kūno plaukuotumas ir echoskopiškai pastebimi policistinių kiaušidžių pokyčiai.

Galimi ligos simptomai:

  • nereguliarius ciklas;
  • amenorėja (menstruacijų nebuvimas);
  • oligomenorėja (labai negausios arba retos menstruacijos);
  • padidėjęs svoris;
  • spuogai
  • padidėjęs plaukų kiekį ant veido ar viso kūno;
  • kai kuriais atvejais - plaukų slinkimas.

Kaip gydoma policistinių kiaušidžių sindromas?

Policistinių kiaušidžių sindromas yra dažna ir rimta moterų sveikatos problema, kuri gali sukelti nevaisingumą ir kitas komplikacijas, tačiau laiku diagnozuojama ir tinkamai gydoma, suteikia galimybę kontroliuoti simptomus ir išlaikyti geresnę sveikatos būklę.
Sergant policistinių kiaušidžių sindromu, svarbu tiek gyvenimo būdo pokyčiai, tiek medikamentinė terapija. Gydymas parenkamas individualiai, nes kiekvienas atvejis yra unikalus ir labai individualus kiekvienai atskirai paimtai moteriai.
Policistinių kiaušidžių sindromo gydymo tikslai yra mažinti vyriškų hormonų perteklių ir didinti insulino jautrumą.

BIOFIRST klinikoje dirba profesionalūs akušeriai-ginekologai, kurie pakonsultuos dėl kiaušidžių cistų, paskirs tinkamą profilaktiką ar nukreips tolesniam gydymui.


Akušerių-ginekologų gydytojų sąrašą rasite čia.


Kitos klinikoje atliekamos paslaugos:

PRP injekcijos (ginekologinėms būklėms)

Lazerinė ginekologija

Genetinių tyrimų programa nėščiosioms


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/binika/domains/bioklinika.lt/public_html/wp-content/themes/bioklinika/single-ligos.php on line 23