Cukrinis diabetas – tai lėtinė liga, kai sutrinka organizmo mechanizmai, palaikantys normalią kraujo gliukozės koncentraciją. Yra du pagrindiniai cukrinio diabeto tipai:

  • I tipo diabetas prasideda jaunesniame amžiuje ir gydomas injekciniais insulino preparatais. I tipo cukrinis diabetas yra palyginti ūmus, jam būdingas silpnumas, nuovargis, kūno masės mažėjimas, pagausėjęs šlapinimasis, troškulys, pykinimas, iš burnos sklindantis acetono kvapas. Ligai progresuojant netenkama sąmonės - prasideda diabetinė koma. Negydomas ligonis turi didelę mirties riziką.
  • II tipo diabetas prasideda vyresniame amžiuje. II tipo cukrinio diabeto pradžia neryški, ilgą laiką nebūna jokių negalavimų, ligos simptomai pasireiškia vėliau. Tinkamai negydant gali atsirasti  komplikacijų, kaip akių, inkstų, širdies kraujagyslių sistemos pakenkimas, diabetinė pėda. Taip pat yra gestacinis diabetas - angliavandenių apykaitos sutrikimas, gliukozės kiekio kraujyje padidėjimas nėštumo metu. Cukrinio diabeto diagnostika - nesudėtinga, tereikia atlikti kraujo tyrimus.

Cukrinio diabeto ištyrimo programa skirta ne tik sergantiesiems, bet ir norintiems išsitirti profilaktiškai. Ištyrimas suteiks informacijos ne tik apie kraujo cukrų, bet ir apie pagrindinį hormoną – insuliną, trijų mėnesių cukraus vidurkį kraujyje.
Daugiau informacijos apie klinikoje atliekamą cukrinio diabeto tyrimo programą bei kainas, rasite čia.

Kitos klinikoje atliekamos laboratorinių ir kraujo tyrimų paslaugos:
Moters profilaktinis ištyrimas
Vaiko profilaktinis tyrimas
Vyro profilaktinis ištyrimas

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/binika/domains/bioklinika.lt/public_html/wp-content/themes/bioklinika/single-ligos.php on line 23