Votis Votis, dar kitaip vadinama furunkulu, yra plauko maišelio uždegimas, kuomet gali būti įtraukti ir aplinkiniai audiniai.

Voties piežastis - bakterinė infekcija. Ją prasidėti skatina odos pakitimai: niežai, egzema. Taip pat organizmo charakteristikos: cukrinis diabetas, badavimas, vitaminų stoka, nusilpęs imunitetas bei higienos nesilaikymas. Furunkulas dažnai atsiranda tose vietose, kurios yra trinamos: sprando, juosmens, kirkšnių srityse, tačiau gali atsirasti ir kitur.

Kaip pasireiškia?

Furunkulas arba votis atsiranda plaukuotoje odoje. Tai plauko maišelio ir aplinkinių audinių uždegimas. Šis uždegimas apima ne tik plauko šaknį ir maišelį, bet ir riebalų liauką bei gali išplisti net į paodį. Pradžioje iškyla kietas, skausmingas gumbelis. Jis didėja, rausvėja, kol tampa melsvai rausvas. Aplink votį vystosi uždegiminis patinimas, kuris yra didžiausias tose vietose, kur storesnis poodinis sluoksnis, pavyzdžiui, akies voke, lūpoje.

Kaip votis gydoma?

Galutinis voties gydymas yra jos atvėrimas ir drenavimas. Chirurgas, nuskausminęs audinius, atlieka pjūvelį odoje, pašalina pūlius ir nekrozinį kamštį. Tuomet įdeda dreną. Gydant votį visada skiriama antibiotikų, veikiančių furunkulo sukėlėjus. Votis turinčius pacientus konsultuoja gydytojas dermatovenerologas, kuris paskiria tinkamiausią gydymą.Gydytojų dermatovenerologų sąrašą rasite čia.

Kitos klinikoje teikiamos dermatologijos paslaugos:
Randų šalinimas ir gydymas
Probleminės odos ištyrimo programa (kraujo tyrimas)


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/binika/domains/bioklinika.lt/public_html/wp-content/themes/bioklinika/single-ligos.php on line 23