Prakaitavimas gali sukelti nemažai nemalonių pojūčių, bet žmogaus organizmui prakaitas yra reikalingas. Prakaitas - pagrindinė kūno aušinimo sistema. Kai kūno temperatūra pakyla, nervų sistema duoda signalą prakaito liaukoms, odoje atsiranda drėgmė, kuri garuojant vėsina kūną. Tačiau ypatingai gausus prakaito išsiskyrimas, neretai sukelia didelį diskomfortą. Prakaito dėmės ant drabužių, šlapi plaukai ir blogiausia – specifinis kvapas. Sutikite, kad būna ypatingai nejauku, kai vasarą išėję iš namų jaučiatės švarūs ir gaivūs, o atėjus iki darbo gaivos ir švarumo jausmą pakeičia kūno lipnumas ir nemalonus kvapas. Prakaitavimas kelia nemalonų jausmą ir žiemą, kai sukaitus su žiemine striuke tenka nusirengti, pavyzdžiui darbe, ir jausti, kaip visi drabužiai prilipę prie kūno.

Gausus prakaitavimas arba hiperhidrozė

Botulino injekcijos – saugiausias būdas išspręsti gausaus prakaitavimo problemas

Gausus prakaitavimas kitaip dar vadinamas hiperhidroze. Kenčiant nuo hiperhidrozės, pernelyg gausus prakaitavimas gali atsirasti retkarčiais arba lydėti nuolat. Žmogaus kūne yra nuo dviejų iki penkių milijonų prakaito liaukų – daugiausia pažastyse, delnuose ir pėdose. Tačiau yra nemažai būsenų, kai prakaitas pradeda išsiskirti pernelyg intensyviai, o tai rodo tam tikras disfunkcijas ir sukelia žmogui didelį fizinį bei psichologinį diskomfortą. Pagal statistiką, apie 3% abiejų lyčių žmonių skundžiasi hiperhidroze. Prakaitavimą kontroliuoja autonominė nervų sistema, kurios dalis yra parasimpatinė nervų sistema – jos darbo sutrikimas gali būti arba kitų ligų pasekmė arba savarankiškas pažeidimas.

Vaistai nuo prakaitavimo gali tapti tikru išsigelbėjimu

Vaistai nuo prakaitavimo yra išrasti ir palengvino gyvenimą jau ne vienam kenčiančiam nuo hiperhidrozės. Gydymo variantų yra daug, tačiau toli gražu ne visi yra saugūs. Vieni hiperhidrozės problemą sprendžia pavojingu chirurginiu būdu, kiti renkasi trumpalaikį sprendimą antiperspirantais. Šiai dienai tikrai neverta rizikuoti ir grėbtis chirurginio įsiterpimo ar gaišti laiką neefektyviems preparatams.

Botulino injekcijos – saugiausias būdas išspręsti gausaus prakaitavimo problemą

Botulino injekcijos yra saugios ir mokslininkų patvirtintos. Jos mažina prakaitavimą tokiose srityse kaip: delnai, pėdos, pažastys. Šios injekcijos yra labai veiksmingos. Daugumai žmonių jos padeda atsikratyti varginančios ir erzinančios problemos, kai kenčiama nuo nuolat šlapių delnų ar pėdų bei ant drabužių atsirandančių šlapių dėmių, kurios, be viso to, skleidžia aplinkinius atstumiantį kvapą.

Viena dažniausių problemų – pažastų hiperhidrozė, būtent jos pasekmės pačios nemaloniausios ir matomiausios – šlapios dėmes ant drabužių ir nemalonus kvapas. Injekcijos nuo prakaitavimo į pažastis yra beveik neskausmingos, tačiau esant poreikiui galima patepti anestezuojančiu kremu.

Norinčių atsikratyti delnų ir pėdų prakaitavimo kiek mažiau, tačiau šių zonų injekcijos sukelia daugiau nemalonių pojūčių. Į delnus injekcijas rekomenduojama vestis po vieną ranką. Dažniausiai injekcijos nuo prakaitavimo vedamos į dešinę ranką.

Botulino toksino injekcijos procedūra yra greita, trunka apie 10-20 minučių. Procedūros metu gydomoje vietoje atliekamos punkcijos, kad vaistas geriau pasiskirstytų. Botulinas veikia blokuodamas prakaito tekėjimą. Norimas efektas pasiekiamas palaipsniui. Įvedus botuliną, prakaitavimas sumažėja per kelias dienas, o po 1-2 savaičių pasireiškia pilnas jo poveikis.

Po injekcijų rezultatas džiugins nuo pusės metų iki metų. Injekcijas reikia kartoti vėl atsiradus prakaitavimui.

Procedūra pakeičianti gyvenimo kokybę

Deja, bet šių dienų mokslas dar neišrado procedūros, kuri išspręstų prakaitavimo problemą kartą ir visiems laikams. Tačiau daugelis pacientų pastebi prakaitavimo sumažėjimą pasibaigus injekcijų poveikiui.

Po injekcijų pacientams grįžta pasitikėjimas savimi, nes prakaitavimo problemos daugiau nebekelia papildomo streso. Tokiu būdu užburtas ratas: prakaitavimas – nerimas – prakaitavimas – pagaliau nutrūksta. Juk būtent neigiamos emocijos ir yra dažniausia pažastų ir kitų sričių hiperhidrozės priežastimi. Visus norinčius mažiausiai pusmečiui pamiršti prakaitavimo problemą kviečiame išbandyti procedūrą.

Perteklinio prakaitavimo gydymas botulino toksinu

 


Gydytojų dermatovenerologų sąrašą rasite čia.

Daugiau informacijos apie klinikoje atliekamas grožio injekcijas bei kainas:
Botulino toksino injekcijos
Hialurono rūgšties injekcijos
Biorevitalizacija

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu