Cukrinis diabeta– tai lėtinė liga, kai sutrinka organizmo mechanizmai, palaikantys normalią kraujo gliukozės koncentraciją. Yra du pagrindiniai cukrinio diabeto tipai:

 • I tipo diabetas prasideda jaunesniame amžiuje ir gydomas injekciniais insulino preparatais. I tipo cukrinis diabetas yra palyginti ūmus, jam būdingas silpnumas, nuovargis, kūno masės mažėjimas, pagausėjęs šlapinimasis, troškulys, pykinimas, iš burnos sklindantis acetono kvapas. Ligai progresuojant netenkama sąmonės - prasideda diabetinė koma. Negydomas ligonis turi didelę mirties riziką.
 • II tipo diabetas prasideda vyresniame amžiuje. II tipo cukrinio diabeto pradžia neryški, ilgą laiką nebūna jokių negalavimų, ligos simptomai pasireiškia vėliau. Tinkamai negydant gali atsirasti  komplikacijų, kaip akių, inkstų, širdies kraujagyslių sistemos pakenkimas, diabetinė pėda. Taip pat yra gestacinis diabetas - angliavandenių apykaitos sutrikimas, gliukozės kiekio kraujyje padidėjimas nėštumo metu. Cukrinio diabeto diagnostika - nesudėtinga, tereikia atlikti kraujo tyrimus.

Cukrinio diabeto ištyrimo programa skirta ne tik sergantiesiems, bet ir norintiems išsitirti profilaktiškai. Ištyrimas suteiks informacijos ne tik apie kraujo cukrų, bet ir apie pagrindinį hormoną – insuliną, trijų mėnesių cukraus vidurkį kraujyje. Daugeliu atveju cukrinis diabetas ilgą laiką nesukelia jokių simptomų arba jie yra neryškūs. Nedelsiant pasitikrinti dėl cukrinio diabeto turėtų asmenys, jaučiantys šiuos simptomus: dažnas šlapinimasis, besaikis troškulys, didėjantis alkis, svorio mažėjimas, nuovargis, negebėjimas susikaupti ar išlaikyti dėmesį, suprastėjusi rega, vėmimas.

Cukrinio diabeto ištyrimo programa 42 €
 • C-peptidas
 • Glikozilintas hemoglobinas
 • Gliukozė
 • Insulinas

Šiokiadieniais kraujo tyrimus atliekame 09:00 - 17:30, šeštadieniais - 09:00 - 14:30.

Gydytojų konsultacijų kaina nėra įskaičiuota į tyrimų kainą. E-registraciją pas "BIOFIRST" klinikos gydytojus, rasite čia. Cukrinį diabetą gydo gydytojas endokrinologas, todėl gavus teigiamą kraujo tyrimo programos atsakymą rekomenduojama užsiregistruoti jo konsultacijai.

Tyrimų paėmimo kaina 4 eur.

Registracija paslaugoms ir informacija apie specialistų darbo laikus yra teikiama:

🏥 BIOFIRST kliniką rasite Studentų g. 37, Kaune.

 • Cukrinio diabeto tyrimų programa

 • CD1 Cukrinio diabeto ištyrimo programa:

  C-peptidas, Glikozilintas hemoglobinas, Gliukozė, Insulinas.

  42 €

Šiame kainoraštyje nurodytos kainos yra informacinio pobūdžio.
Klinika pasilieka teisę be atskiro įspėjimo keisti paslaugų kainas, teikti naujas paslaugas arba nebeteikti kai kurių paslaugų.
Konsultacijos kaina nėra įskaičiuota į tyrimų kainą. 
Tyrimų paėmimo kaina 4 €.