Pirmąjį kartą gyvenime akių patikrinimas atliekamas naujagimiams dar tebebūnant gimdymo namuose. Kada vertėtų į gydytojo kabinetą sugrįžti antrąjį kartą? Išsamesnį vaiko akių ištyrimą rekomenduojama atlikti tada, kai vaikučiui maždaug 7-8 mėnesiai, nes juos tokio amžiaus lengviau apžiūrėti. Kadangi tokio amžiaus vaikai negali pasakyti, ką mato, gydytojas oftalmologas seka mažojo paciento reakciją į šviesą, stebi akių judesius, tikrina ar nėra žvairumo. Akių vyzdžiai yra plečiami nepriklausomai nuo vaikučio amžiaus, nes tai tiksliausias būdas nusakyti, kokia yra akių refrakcija ir geriau apžiūrėti akių dugno detales.

vaikų akių patikraAr pakanka vaiko akis tikrinti tik prieš darželį/mokyklą?

Jeigu vaiko akys vystosi normaliai, nėra nustatyta jokių patologijų, į antrą apžiūrą reikia atvykti sulaukus trijų metų. „Tokio amžiaus vaikai įprastai jau kalba, pasako medikams, kokius mato paveikslėlius, tad apžiūrėti akys pavyksta kokybiškiau. Jeigu nepastebime jokių nukrypimų nuo normų, kita akių apžiūra numatoma prieš mokyklą, 6-7 metų amžiaus“, – sako gydytoja oftalmologė Rūta Kėvelaitienė. Išsamų gydytojos straipsnį apie vaiko akių raidos ypatumus, rizikos faktorius bei profilaktikos rekomendacijas rasite čia. Verta paminėti, kad vaikai ne visada sugeba įvardinti su regėjimo aštrumu susijusias problemas taip, kaip suaugusieji. Todėl išsami akių patikra leis susidaryti kur kas objektyvesnę nuomonę apie tikrąją regos būklę.

Kaip atliekamas išsamus vaiko akių ištyrimas?

"BIOFIRST" klinikoje tiek vaikams, tiek suaugusiesiems oftalmologinis ištyrimas atliekamas įrenginiu, vienu mygtuko paspaudimu ištiriančiu:

  1. Refrakciją – regėjimo sutrikimo laipsnį dioptrijomis;
  2. Keratometriją – ragenos gaubtumą;
  3. Tonometriją – akių spaudimą;
  4. Pachimetriją – ragenos storį.

Mažesniųjų vaikų akių patikra - su draugiškuoju Plusoptix!

Mažesniųjų vaikų akių patikra - su draugiškuoju PlusoptixPatiems mažiausiems mūsų pacientams ne visada lengva pridėti smakriuką prie suaugusiesiems skirto aparato ir ramiai išsėdėti, kad gydytoja galėtų ramiai apžiūrėti vaikučio akių būklę. Todėl nuo šiol visiems pipirams palengvinsime gyvenimą draugiškai nusiteikusiu įrenginiu su ausytėmis. Tenesuklaidina jo mielumas - aparatas rimtas ir tiksliai nustato refrakcijos ydas (regėjimo sutrikimo laipsnį dioptrijomis). Skirtingai nuo kitų transiliuminacijos testų (pvz., Raudonojo reflekso testo), naudojant "Plusoptix" binokulinius autorefraktorius išvengiama paciento akinimo, nes naudojama infraraudonųjų spindulių šviesa. Vieno mygtuko paspaudimu, mažiesiems pacientams yra įvertinami svarbiausi akių būklės parametrai, sutrumpinantys laiką, praleistą apžiūros kėdėje. 

Tinkamų akinių parinkimas

Ne visi vaikučiai noriai nešioja akinius, tačiau kartais jų iš tiesų reikia. Verta paminėti, kad vaikai iki 7-8 m. dažnai būna toliaregiai ir vėliau šią būklę gali tiesiog išaugti. Deja, taip atsitinka ne visada. Būna ir taip, kad medikai nustato, jog abi vaiko akys mato labai skirtingai; viena akis palaipsniui pradeda "tinginiauti". Gydytojo priskirtus akinius nešioti būtina. Pertraukų darymas (pavyzdžiui, akinių nenešiojimas vasarą) gali išprovokuoti galvos skausmus, pagreitinti minusinės dioptrijos didėjimą ir kt. Vaiko regėjimo aštrumo tikrinimas žiūrint į tolį ir iš arti "BIOFIRST" klinikoje gali virsti smagiu žaidimu: ABĖCĖLĖS dar nepažįstantiems vaikams gydytojai parodys lengvai atpažįstamus paveiksliukus. Klinikoje dirbantys gydytojai oftalmologai - savo srities profesionalai, gebantys bendrauti su įvairaus amžiaus vaikais.

Kurie "BIOFIRST" klinikos gydytojai priima pacientus iki 18 m.?

Rūta Kėvalaitienė Gyd. oftalmologė Visų amžiaus grupių pacientai
Dr. Brigita Būdienė Gyd. oftalmologas Visų amžiaus grupių pacientai
Dr. Jurgis Trumpaitis Gyd. oftalmologas Nuo 7  metų.
Dr. Daiva Paulavičiūtė-Bakštienė  Gyd. oftalmologė Nuo 14-15 metų.
Prof. dr. Rasa Liutkevičienė Gyd. oftalmologė Visų amžiaus grupių pacientai

Visą "BIOFIRST" klinikoje dirbančių gydytojų oftalmologų sąrašą rasite čia.

Atskirų paslaugų (pvz.: tik gydytojo konsultacija) sąrašą ir kainyną rasite paspaudę ant kiekvieno gydytojo individualiai.

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu
  • Oftalmologo konsultacija ir pilnas akių ištyrimas (pachimetrija, refraktometrija, tonometrija) VAIKAMS

    109 €

Šiame kainoraštyje nurodytos kainos yra informacinio pobūdžio.
Klinika pasilieka teisę be atskiro įspėjimo keisti paslaugų kainas, teikti naujas paslaugas arba nebeteikti kai kurių paslaugų.