Įvairaus amžiaus moteris lydi įvairi intymaus ir seksualinio gyvenimo patirtis, kuri yra neišvengiamai susijusi su įvairiomis makšties ligomis. Tai gali turėti reikšmingos įtakos moters gyvenimo kokybei tiek fizine, tiek psichologine ir seksualine prasme. Daugelis moterų, kurios patiria tokių nemalonių simptomų kaip makšties išplatėjimas, šlapimo nelaikymas, prasta makšties lubrikacija, makšties sausumas ir netgi skausmas lytinės sueities metu (dispareunija), kartais net ir su savo ginekologu nemėgsta kalbėti apie šias problemas. Jos gali gėdytis ir manyti, kad jos yra vienintelės, kurios susiduria su tokiomis problemomis. Iš tiesų visus šiuos simptomus gana dažnai moterys patiria įvairiais amžiaus etapais, o bėgant laikui simptomai tik stiprėja. Tai reiškia, kad tai nėra laikina problema ir negydant simptomai nepranyks.

Lazerinė ginekologija - lazerinės estetinės ginekologijos galimybės, padeda išspręsti tokias problemas, kaip: šlapimo nelaikymas, makšties elastingumo sumažėjimas, makšties atrofija ar vaginalinis sausumas, apie kurias kalbėti paprastai vengiama. Vos viena 15-30 minučių trunkanti procedūra, ir po 3 dienų jau džiaugsitės pirmaisiais gerėjančios savijautos rezultatais. Ir tai dar toli gražu ne visos lazerio galimybės!

BIOFIRST klinikoje, lazerinės ginekologijos procedūros yra atliekamos Erbium:YAG technologijos lazeriu "Juliet" (Vokietija). Veiksmingas, pažangus, be hormonų atliekamasLazerinė ginekologija: įvairių ginekologinių ligų gydymui neinvazinis gydymas - tai naujos kartos požiūris į įvairias ginekologines problemas. Nedidelė šalutinio poveikio rizika, minimalus gijimo laikotarpis ir džiuginantys rezultatai, skatina vis daugiau moterų išbandyti lazerinį gydymą ir taip galbūt išvengti sudėtingo chirurginio gydymo.

Pagrindinis šios technologijos veikimo būdas - selektyvus poodinių gleivinių kolageno sintezės stimuliavimas. Kadangi lazerio "Juliet" bangos ilgis stimuliuoja tik poodinę gleivinę, išvengiamas nepageidaujamas poveikis aplinkiniams audiniams (pvz., raumenims). Procedūros metu, makšties vidus lazerio spinduliu yra veikiamas 360 laipsnių kampu, nereikalingas nuskausminimas ar nejautra. Po procedūrų kurso (2-4 kartai, kartojami kas mėnesį; priklausomai nuo patologijos sudėtingumo), atgaunama natūrali vaginalinė drėgmė, sustiprėja raumenų tonusas. Drastiškai sumažėja ar visiškai išnyksta šlapimo nelaikymas, pamažu dingsta sausumo, perštėjimo, niežulio jausmas. 

Specialaus pasiruošimo procedūrai - nereikia, tačiau prieš procedūrą, būtina pasikonsultuoti su gydytoja akušere-ginekologe. Lazerinis gydymas yra tinkamas daugeliui moterų, tačiau jo taikyti negalima sergant onkologinėmis ligomis, esant makšties, šlapimo pūslės, vidinių lytinių organų uždegimui ir kai kurioms kitoms sveikatos būklėms. Todėl lazerinės ginekologijos indikacijos turi būti aptariamos su gydytoju. Procedūros dieną su savimi būtina turėti ne senesnį nei pusės metų onkocitologinio tyrimo išrašą (tyrimą galima atlikti ir "Biofirst" klinikoje); apie kitus galimus tyrimus informuos gydytoja akušerė-ginekologė, konsultacijos metu. 

Kodėl skiriasi lazerinės ginekologijos procedūrų kainos? 
Lazerinės ginekologijos procedūra gali būti atliekama 2 būdais - įprastu arba vienkartiniu, premium aplikatoriumi "Juliet". Įprastinis, daugkartinio naudojimo aplikatorius yra standartinis, nerūdijančio plieno vamzdelis su kvarco langu ir auksiniu veidrodžiu jo viduje. Procedūros metu, akušerė-ginekologė jį aplink savo ašį apsuka keletą kartų, todėl tai gali šiek tiek sudirginti jautresnę makšties gleivinę. Premium aplikatorius yra vienkartinis, montuojamas ant standartinio aplikatoriaus viršaus. Jis suprojektuotas taip, kad po užfiksavimo, jis stabiliai būtų makštyje, taip apsaugodamas jautrią makšties gleivinę. Po panaudojimo, standartinis aplikatorius "Juliet" yra visiškai sterilizuojamas per autoklavą, užtikrinant aukščiausią higienos lygį. Premium aplikatorius yra vienkartinis, todėl po panaudojimo iš karto yra utilizuojamas.

 

Makšties relaksacijos sindromas ir gydymo būdai

Moksliniais tyrimais nustatyta, kad moters orgazmas didele dalimi priklauso nuo frikcijų, t.y makšties raumenų susitraukimų, kurie paskatinami mechaniškai stimuliuojant makšties sieneles lytinės sueities metu.  Po gimdymo, ypač, kai gimdoma  vyresniame amžiuje, makštis nebeatsistato iki pirminės padėties, lieka platesnė, todėl sumažėja makšties sienelių stimuliavimas lytinių santykių metu.

Makšties relaksacijos sindromas yra gana dažna medicininė būklė, kuri apibūdinama kaip optimalios makšties struktūros praradimas, paprastai dėl gimdymo arba natūralaus senėjimo. Šio sindromo būklę pablogina nėštumai, gimdymai bei menopauzės pradžia, kuri sukelia hormonų lygio sumažėjimą ir makšties atrofiją. Dauguma moterų (ir jų partneriai arba vyrai) makšties relaksacijos sindromą įvardina kaip „išsiplėtusią makštį“ ir skundžiasi makšties standumo praradimu, kuris yra tiesiogiai susijęs su trinties sumažėjimu lytinių santykių metu bei sumažėjusiu arba visiškai prarastu seksualiniu pasitenkinimu.

Rinkoje yra platus gydymo metodų pasirinkimas, pradedant elgesio terapija (Kegel pratimai) ir farmakologine terapija (hormonai, stangrinantys kremai ir purškikliai) ir baigiant daugiau arba mažiau invazinėmis chirurginėmis procedūromis. Nors elgesio ir farmakologinės procedūros yra neinvazinės ir saugios, tačiau jų efektyvumas yra ribotas. Kita vertus, įvairiomis chirurginėmis procedūromis galima pasiekti gerų rezultatų, tačiau gerokai išauga rizikos lygis. Makšties arba šalia esančių jautrių audinių operacija pati savaime yra rizikinga ir gali palikti randų, pažeisti nervus ir sumažinti jautrumo pojūtį. Be to, pacientei reikalingas ilgas sveikimo laikotarpis. Populiariausios chirurginės procedūros yra atliekamos lazeriu, kur lazeris yra naudojamas vietoje skalpelio. Vis dėlto tai vis dar yra agresyvus chirurginis gydymas, kuriam būdingas ilgas ir skausmingas sveikimo periodas. Todėl kai rinkoje pasirodė minimaliai intervencinė makšties stangrinimo procedūra „Er:YAG“ lazeriu, ji susilaukė itin daug gydytojų dėmesio, o pirmieji pacientų atsiliepimai apie lazerinę ginekologiją ir tiek estetinius, tiek terapinius jos rezultatus nekelia abejonių, kad tai didžiulis mokslo žingsnis į priekį, švelnus sprendimas tikrai rimtoms ir gyvenimo kokybę bloginančioms problemoms spręsti.

Šlapimo nelaikymas ir gydymo būdai

Kas ketvirta moteris pasaulyje skundžiasi įvairaus laipsnio šlapimo nelaikymu (PSO duomenimis). Šlapimo nelaikymas dėl įtampos ir krūvio yra labiausiai paplitęs, jis apibrėžiamas kaip nevalingas šlapimo nelaikymas kosulio, čiaudulio arba fizinio krūvio metu, pavyzdžiui sportuojant arba staigiai pakeitus padėtį. Identifikuojami rizikos veiksniai yra nėštumas, gimdymas, menopauzė, kognityviniai sutrikimai, nutukimas, senyvas amžius.

Šlapimo nelaikymas apibrėžiamas kaip nevalingą šlapimo nelaikymą, kurio sunkumo laipsnis kelia socialinių arba higienos problemų. Paprastai tai yra viena iš dubens dugno raumenų disfunkcijos apraiškų. Dubens dugno nervų ir raumenų jungties pažeidimai natūralaus gimdymo metu gali paveikti dubens raumenų stiprumą ir nervų reakciją bei sukelti šlapimo nelaikymą dėl įtampos ar krūvio. Mokslininkai nustatė, kad šlapimo nelaikymo problemą turinčių moterų jungiamojo audinio medžiagų apykaita yra pakitusi, todėl sumažėja kolageno gamyba, o tai lemia sumažėjusį šlapimo sistemos prilaikymą.

Makšties atrofija ir jos gydymo būdai

Galiausiai, daugelį simptomų moterys patiria menopauzės metu (dažniausiai nuo 45 iki 55 metų), įskaitant: makšties sausumą, dirginimą, skausmingus lytinius santykius, prastą lubrikaciją, sumažėjusį libido ir prastą makšties raumenų elastingumą ir tonusą. Tokia būklė dar vadinama makšties atrofija, kai kiaušidės gamina mažiau estrogenų. Palaipsniui plonėja lytinių organų epiteliniai audiniai, makšties ir vulvos gleivinė, dėl to jie tampa silpnesni, dirglūs ir labiau pažeidžiami.

Iki šiol visa tai buvo laikoma problemomis, kurių neišvengia vyresnės moterys, o gydymas buvo atliekamas tik labai retais atvejais, kai buvo pripažinta rimta medicininė būklė (pvz., prolapsas). Tradicinis chirurginis arba farmakologinis atsakas dažniausiai yra labai invazinis šių problemų sprendimas, kuris sukelia didelę šalutinio poveikio riziką, pvz.: žaizdų negijimas, dispareunija, pooperacinis kraujavimas arba fistulių formavimasis.

Šiuo metu vis daugiau moterų žino apie galimybę pagerinti tam tikros vietos tonusą ir funkcionalumą, tokiu būdu pagerinant gyvenimo kokybę, taikant minimaliai invazines procedūras naudojant „Aslepion“ sukurtą „Juliet“.

Naudojant „Juliet“ aparatą, gydymas yra greitas, neskausmingas ir minimaliai invazinis su nedidele šalutinio poveikio rizika ir minimaliu gijimo laikotarpiu. Procedūra trunka mažiau nei 15 minučių ir jai atlikti nereikia anestezijos. Susilpnėjusius simptomus galima pastebėti iš karto po pirmojo gydymo. Vidinė gleivinė atgauna elastingumą ir lubrikaciją, tampa storesnė ir minkštesnė. Niežulys, dirginimas ir skausmas lytinės sueities metu išnyksta, o šlapimo nelaikymo dėl įtampos ar krūvio simptomų žymiai sumažėja, be to pastebimas gleivinės stimuliavimo lazeriu rezultatas. Daugelis moterų teigia pajautusios pagerėjimą per pirmąjį mėnesį po gydymo.

 • Terapinės lazerinės ginekologijos procedūra, šlapimo nelaikymo gydymas

  220 €
 • Estetinės lazerinės ginekologijos procedūra, lazerinis makšties sienelių tvirtinimas

  220 €
 • Terapinės lazerinės ginekologijos procedūra, šlapimo nelaikymo gydymas su premium aplikatoriumi "Juliet"

  250 €
 • Estetinės lazerinės ginekologijos procedūra, lazerinis makšties sienelių tvirtinimas su premium aplikatoriumi "Juliet"

  250 €

DĖMESIO! Tyrimai atliekami tik su gydytojo konsultacija. Konsultacija į tyrimo kainą neįskaičiuota.
Akušerio - ginekologo konsultacija (su apžiūra) - 85 €
Pakartotinė akušerio - ginekologo konsultacija (su apžiūra) - dėl tos pačios problemos, 2 sav. laikotarpyje - 65 €
Akušerio - ginekologo (medicinos mokslų daktaro) konsultacija (su apžiūra) - 98 €
Pakartotinė akušerio - ginekologo (medicinos mokslų daktaro) konsultacija (su apžiūra) - dėl tos pačios problemos, 2 sav. laikotarpyje - 69 €
Šiame kainoraštyje nurodytos kainos yra informacinio pobūdžio.
Klinika pasilieka teisę be atskiro įspėjimo keisti paslaugų kainas, teikti naujas paslaugas arba nebeteikti kai kurių paslaugų.