Cistitas – tai įvairių veiksnių sukeltas šlapimo pūslės uždegimas. Atsižvelgiant į etiologiją, jis skirstomas į: infekcinį (nespecifinį ir specifinį) ir neinfekcinį (cheminį, terminį, medikamentinį, radiacinį). Šlapimo pūslės uždegimą dažniausiai sukelia E.coli bakterija (iki 80%).

Moterys serga dažniau nei vyrai. Infekcija plinta ascendentiniu būdu. Skatinantys veiksniai yra vulvovaginitas, uretritas, sukelti įprastinės mikrofloros ir lytiškai plintančių sukėlėjų: chlamidijų, gonokokų, pūslelinės virusų. Jei šlapimo pasėlyje sukėlėjų nerandama, būtina jų ieškoti naudojant specialius diagnostinius būdus. Vyrams cistitas dažniausiai prasideda, esant obstrukciniams pokyčiams priešinėje liaukoje ar šlaplėje dėl prostatito, svetimkūnių ar navikų. Ūminiu laikotarpiu pagrindiniai cistito simptomai yra: dizurija, nenumaldomas ir dažnas noras šlapintis, hematurija, subfebrili temperatūra, skausmai antgaktinėje srityje ir tarpvietėje. Pagrindinė cistito komplikacija - infekcijos plitimas į viršutinius šlapimo takus.


gydytojas urologas Aivaras Matjošaitis

Gydytojas urologas, doc. dr. Aivaras Jonas Matjošaitis konsultuoja pacientus, kuriuos kamuoja dažnas, skausmingas šlapinimasis ar šlapimo nelaikymas, turinčius erekcijos ar potencijos sutrikimų, sergančius akmenlige ir onkologinėmis ligomis. Atlieka prostatos ir inkstų vėžio diagnostiką, prostatos, šlapimo pūslės ir inkstų echoskopiją, urofloumetriją, parenka gydymą.

Daugiau informacijos apie doc. dr. A. J. Matjošaitį, rasite čia

Gydytojų urologų sąrašą rasite čia.

 

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/binika/domains/bioklinika.lt/public_html/wp-content/themes/bioklinika/single-ligos.php on line 23