Kapiliarų šalinimas lazeriu, taip pat ir kraujagyslių šalinimas atliekami „MeDioSar NeXT PRO“, „QuadroStarPROYELLOW“ arba „Cutera Excel V+“ lazeriais.
Geltonosios šviesos lazerio veikimo principas bendras tiek kapiliarams, tiek raudoniui – kraujas, esantis išsiplėtusiuose kapiliaruose ar kuperozę (paraudimą) sudarančiame smulkių kraujagyslių tinkle, sugeria lazerio šviesą ir kraujagyslių sienelės sulimpa, užanka, tokiu būdu kraujagyslės sunyksta.
Kodėl plinta kapiliarai?
Veikiant lazeriu naikinamos perteklinės kraujagyslės, kurios gali atsirasti veido ar kūno odoje dėl įvairių veiksnių (šviesesnės ar plonesnės odos žmonėms, polinkis gali būti paveldimas arba atsirasti po odos nudegimų saulėje ar nušalimų, sergant vidaus organų ligomis).
Veide dažnai būna veido rožinė, dar kitaip vadinamas veido raudonis, kuris pasireiškia kapiliarais ir kuperoze. Veido raudonio gydymas lazeriu nėra skausmingas.
Kapiliarai taip pat gali būti kojų odoje dėl kojų venų patologijos (dažnai kartu būna varikozinės kojų venos). Kojų kapliarų
Angioma– tai kraujagyslinis odos darinys, odoje matomias kaip raudonas taškas ar mazgelis.
Kojų kapiliarų šalinimas lazeriu
Išsiplėtusios kraujagyslės ir kraujagyslių dariniai ant kojų dažniausiai gydomi sklerozuojančių skysčių injekcijomis, kurios yra daug pastangų reikalaujančios bei skausmingos procedūros. Gydymas „MeDioStar NeXT“ ar „Cutera Excel V+“ lazeriais yra greitesnus kelias nepriekaištingam rezultatui! Puikus efektas pasiekiamas jau po pirmos procedūros! Tačiau svarbu pažymėti, jog jeigu išsiplėtę kojų kapiliarai yra stipriai pažengę, pirmiausia gali prireikti angiochirurgo (kraujagyslių chirugo) konsultacijos ir įvertinti ar būtų tikslinga prieš kosmetinį kapiliarų šalinimą atlikti skleroterapijos gydymą.
Kaip atliekamas išsiplėtusių kapiliarų šalinimas lazeriu?
Kiek procedūrų gali prireikti?
Dažniausiai pageidaujamam rezultatui pasiekti užtenka kelių procedūrų, o kartais ir vienos. Nedidelės kraujagyslės pašalinamos 1-3 procedūrų metu su kelių savaičių pertraukomis, tačiau didesniems pažeidimams ypač kojų odoje gali prireikti daugiau procedūrų.
Veido rožinės, raudonio gydymas lazeriu
Kas yra veido raudonis?
Veido raudonis, rosacea ir veido rožinė iš esmės yra sinonimai. Išsiplėtusių kapiliarų šalinimas yra tikslingas kraujagyslinių darinių naikinimui, tačiau uždegiminių elementų neveikia.
Rožinė - tai lėtinis, dažnai paūmėjantis, į acne panašių ligų grupei priskiriamas odos susirgimas, pažeidžiantis centrinę veido dalį (skruostus, smakrą, nosį, kaktos centą). Rožinei būdingi du klinikiniai komponentai: kraujagyslių pakitimai, siejami su pastoviu ar protarpiniu veido raudoniu, ir į paprastuosius spuogus panašus bėrimas, kuriam būdingi mazgeliai, pūlinėliai, cistos, riebalinių liaukų išvešėjimas.
Kaip vyksta rožinės (rozacea, kuperozės) veido raudonio gydymas lazeriu?
Jei dermatologiniai kremai nuo kuperozės nesuteikia norimo efekto, tuomet tikslingas veido raudonio gydymas lazeriu. Geltonosios šviesos lazerio veikimo principas bendras tiek kapiliarams, tiek raudoniui – kraujas, esantis išsiplėtusiuose kapiliaruose ar kuperozę sudarančiame smulkių kraujagyslių tinkle, sugeria lazerio šviesą ir kraujagyslių sienelės sulimpa, užanka, tokiu būdu kraujagyslės sunyksta.
Kaip oda atrodys po procedūros?
Oda dažniausiai parausta, gali patinti, gali būti šašelių ar pūslelių (normali odos reakcija į gydymą lazeriu).
Ar procedūra skausminga?
Procedūra nėra labai skausminga tačiau, pacientas gali jausti dilgčiojimą, deginimą.
Prieš atvykstant procedūrai
- Tikslinga bent 4 savaites iki gydymo vengti ultravioletinių spindulių poveikio planuojamoje gydyti vietoje (jokios saulės ekspozicijos, soliariumo).
- Jei naudojate antikoaguliantus (kraują skystinančius vaistus pvz.: Orfariną, Aspiriną), tai jų naudojimą reikėtų nutraukti likus bent 3 dienoms iki procedūros. Visada apie bet kokių medikamentų vartojimo nutraukimą svarbu pasikonsultuoti su gydytoju.
- Planuojamoje gydyti vietoje negali būti patologinių pakitimų (uždegimo, pūliavimo ir kt.).
Kokios gali pasireikšti šalutinės reakcijos ar komplikacijos
Medicininės gydymo procedūros niekada nėra be rizikos. Įprastai šiam gydymui būdinga vos keletas komplikacijų:
- Priklausomai nuo pažeidimo dydžio po gydymo gali būti matomas odos paraudimas, patinimas ir/ar juntamas karšio jausmas. Gali formuotis šašeliai ar pūslelės, kuriais negalima manipuliuoti.
- Kartais gali atsirasti pigmentacijos pakitimai (gydyta vieta pašviesėti ar patamsėti lyginant su aplink esančia oda), bet dažniausiai tai trunka nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių.
- Retais atvejais, gali formuotis matomi randai ar odos įtraukimai.
- Gydytos kraujagyslės dažniausiai neatsinaujina, tačiau laikui bėgant, naujose vietose gali plėstis naujos kraujagyslės. Todėl geriausia,vengti saulės/naudoti apsauginius kremus nuo saulės, vengti saunų ir kitų kraujagysles plečiančių veiksnių.
Po gydymo
- Reikėtų gydytą vietą šaldyti tol, kol bus malonus jausmas.
- Jei susidarė šašeliai – jų nelieskite.
- Venkite saulės ekspozicijos ar intensyvios saulės (soliariumo) gydytoje vietoje be apsaugos nuo ultravioletinių spindulių bent 6 savaites. Naudokite apsauginius kremus nuo saulės (SPF 30 ar daugiau) jei teks praleisti ilgesnį laiką lauke.
- Venkite intensyvių fizinių pratimų, karštų maudynių, saunos bent 5 dienas po gydymo procedūros.
- Venkite odos paraudimo atsiradimo dėl alkoholio, aštrių prieskonių ar panašių medžiagų naudojimo.
- Jei pastebėsite odos sudirginimą ar kitas čia nepaminėtas odos reakcijas, prašome Jūsų pirmiausiai susisiekti su Jums procedūrą atlikusiu gydytoju.